Nabór na trzeci rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmku

logo utw

Wszystkie chętne osoby w wieku 50+, które są mieszkańcami Gminy Chełmek zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapisania się na Uniwersytet, w ramach którego organizujemy szereg wykładów o ciekawej tematyce z różnych dziedzin oraz uczestnictwo w zajęciach.

Do wyboru proponujemy zajęcia: fitness, kabaretowo - teatralne, komputerowe, rękodzieło, język angielski oraz basen.

ZAPISY:
Aby zostać naszym słuchaczem wystarczy oddać wypełnioną Kartę Zgłoszenia (  druk), która jest do pobrania w Urzędzie Miejskim w Chełmku przy ulicy Krakowskiej 11 w pok. nr 15 od ponieiedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 oraz dokonać wpłaty w wysokości 50 zł na numer konta 81 1020 2384 0000 9102 0196 8387 z dopiskiem składka członkowska za uczestnictwo w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 - 4 października 2017r. o godz. 14:00 w sali kinowej MOKSiR.

Szkolenie - możliwości dofinansowania z PROW

2016.08.23.dolinasoly

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” zaprasza mieszkańców gmin: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Oświęcim i Wieprz na SZKOLENIA TEMATYCZNE INFORMACYJNO-AKTYWIZACYJNE NA TEMAT MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA w ramach PROW 2014-2020.

Czytaj dalej

XX Folklorystyczne Spotkania nad Przemszą za nami

2017.09.17 fsnp1

"Historia Folklorystycznych Spotkań nad Przemszą zaczęła się równo przed dwudziestu laty na scenie chełmeckiego parku. Panie z zespołu Malwa wróciły bardzo niezadowolone z werdyktu konkursu folklorystycznego bodaj z Bielska - Białej. To był impuls dla naszego ośrodka, by stworzyć miejsce i okoliczności do spotkań sąsiadów, miłośników tradycji i kultury ludowej. Miejsca, w którym zamiast surowych sędziów w kręgu zasiądą życzliwi widzowie i autentyczni twórcy. Ot i tak to się już toczy równe dwadzieścia lat." /MOKSiR Chełmek/

Czytaj dalej

Dzień Otwarty w WFOŚiGW w Krakowie

cover 09 2017

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - Pani Małgorzata Mrugała, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny plenerowy Dzień Otwarty, który wyjątkowo odbędzie się w niedzielę, 17 września 2017 r. w godzinach 10.00-18.00, na pl. św. Marii Magdaleny (tuż obok siedziby Funduszu), w ramach Święta ulicy Kanoniczej, którego organizatorem jest Rada i Zarząd Dzielnicy I Stare Miasto. Więcej informacji o imprezie na plakatach oraz stronie www.wfos.krakow.pl

Zapraszamy rodzinnie. Będzie dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy będą mogli uzyskać informację nt. oferty Wojewódzkiego Funduszu, a także poradzić się w kwestiach wątpliwych dotyczących rozliczenia pożyczki, czy dotacji.

Kolejne terminy Dni Otwartych ogłaszane będą na stronie www.wfos.krakow.pl oraz na https://www.facebook.com/dniotwartewfosigwwkrakowie

Kolejna odsłona Narodowego Czytania w Gorzowie

2017.09.08.narodowe
W tym roku szkolnym uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie odsłuchali fr. "Wesela" St. Wyspiańskiego w wykonaniu pań z zespołu śpiewaczego "Malwa" - pani Marii Melon i pani Marii Paweli. Przedstawicielki zespołu przybliżyły zwyczaje ludowe związane z obrzędem weselnym oraz tradycyjne polskie przyśpiewki. Do czytania włączyli się również uczniowie. Uczestnicy imprezy zostali poczęstowani tradycyjnym kołaczem weselnym. /Biblioteka Szkolna oraz Biblioteka Publiczna w Gorzowie/

Czytaj dalej

Utrudnienia na ulicy Krakowskiej w Chełmku

2017.09.07.droga
Informujemy, że na ulicy Krakowskiej w Chełmku trwają prace, związane z naprawą gwarancyjną drogi, należącej do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia dla kierowców. Zalecamy ostrożność i stosowanie się do ustawionych na czas napraw gwarancyjnych znaków.

Program MOKSiR na wrzesień

2017.09.06.moksir
Zachęcamy do zapoznania się z wrześniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor