Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

2016.11.15.szczepienieMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
1) Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
2) Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
3) Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Czytaj dalej

Charytatywna zbiórka trafiła do wychowanków Domu Dziecka

2017.04.21.akcja
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wspaniałym akcentem zakończyła się akcja charytatywna dla wychowanków Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu, zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Chełmku. Przez ponad miesiąc uczniowie i rodzice przynosili do szkół liczne produkty, przydatne każdego dnia w domu dziecka, w tym między innymi zabawki, gry, żywność długoterminową, słodycze i wiele, wiele innych. W czwartek grupa zaangażowanych osób wspólnymi siłami zapakowała i dostarczyła do placówki wszystkie zebrane artykuły. A pracy było bardzo dużo, ponieważ akcja przekroczyła wszelkie oczekiwania! Dostarczenie tych rzeczy nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc pracowników Wodociągów Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku, którzy nie tylko udostępnili swój samochód wraz z przyczepą, ale także pomogli pakować i nosić zebrane artykuły.

Czytaj dalej

Zachować pamięć

2017.04.21.zachowac

2017.04.21.wspolpraca

Partnerska współpraca Gminy Chełmek i Leinefelde – Worbis (Turyngia, Niemcy) zaowocowała realizacją kolejnego, ósmego już projektu edukacyjnego. Tegoroczne działania były nakierowane na historyczną pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej. Takie założenia nakreśliła fundacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie, która wspólnie z Gminą Chełmek dofinansowała projekt. 39 młodych Niemców i Polaków, wraz z opiekunami, od 8 do 13 kwietnia zwiedzało wybrane miejsca historyczne i poznawało tragizm ofiar obozów koncentracyjnych, bohaterstwo powstańczej Warszawy, a także holocaust. Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, Niepokalanów i Harmęże opowiedziały historię ojca Maksymiliana Kolbe. Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich wzbogaciło wiedzę o kulturze Żydów przedwojennych. Przedstawiło także dramat mieszkańców warszawskiego getta. Muzeum Powstania Warszawskiego utrwaliło obraz walczącej w 1944 roku przez 63 dni Warszawy.

Czytaj dalej

Akcja „Szybki PIT”

us oswiecim komunikat

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu informuje, że w dniach 27-28 kwietnia br. podatnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rozliczeniem podatku dochodowego PIT za rok 2016 do godziny 18:00.

Jednocześnie informujemy, że Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zarządzeniem nr 9 z dnia 29 marca 2017r. ustalił 2 maja br. dniem wolnym od pracy dla urzędników administracji rządowej, jednak mając na uwadze upływający w dniu 2 maja 2017r. termin złożenia zeznania PIT za rok 2016, tut. Urząd będzie pełnił dyżur w dniu 2 maja br. w godz. od 7:15 do 18:00 w celu umożliwienia podatnikom prawidłowej realizacji obowiązku złożenia zeznania PIT za 2016 rok.

Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zachęca do przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną, korzystając m.in. ze strony internetowej www.e-deklaracje.gov.pl. Na Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie) wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze oraz mogą skorzystać z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

Wszystkie informacje o akcji „Szybki PIT” są dostępne również na stronie: www.malopolskie.kas.gov.pl
Zachęcamy do skorzystania z internetowej formy rozliczenia.

Dofinansowania do montażu odnawialnych źródeł energii

2017.04.14.oze
W trakcie przeprowadzanej w listopadzie 2016 roku ankietyzacji pojawiło się zainteresowanie pozyskaniem dofinansowania do montażu Odnawialnych Źródeł Energii (kolektory słoneczne, tzw. solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Z informacji, uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wynika, że nabór zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w III kwartale bieżącego roku, co sprawi, że realizacja inwestycji nastąpi najwcześniej w 2018 roku.

Czytaj dalej

Wędrujący filmoznawca w Chełmku

2017.04.11.film
W ubiegły poniedziałek młodzi entuzjaści sztuki filmowej z chełmeckich gimnazjów uczestniczyli w warsztatach filmoznawczych "Film - sztuka czasu i przestrzeni" prowadzonych przez dr Natalię Gruenpeter z Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbyło się w MOKSiR w Chełmku w ramach programu Filmoteki Narodowej "Wędrujący Filmoznawca", współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Projekt, do którego zakwalifikowało się 31 spośród zgłoszonych 111 placówek, zakłada bezpłatne warsztaty prowadzone przez filmoznawców z całego kraju, wsparcie w zakresie rozwijania umiejętności i narzędzi pracy z filmem, poszerzenie wiedzy z zakresu historii kina polskiego i światowego oraz wsparcie merytoryczne i organizacyjne od Filmoteki Narodowej. /Fot. Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Program MOKSiR na kwiecień

2017.04.11.program
Zachęcamy do zapoznania się z kwietniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander