Zapraszamy na Dzień Dziecka z OSP Chełmek i Młodzieżową Radą Miejską!

2017.05.30.dziendziecka
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmku zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy podczas obchodów Dnia Dziecka 2017! Będą gry i zabawy ruchowe, konkursy, malowanie twarzy, wspólne rysowanie, fotobudka, dmuchańce oraz jak zawsze słodkie przekąski i napoje. Początek zabawy już w najbliższy czwartek 1 czerwca o godzinie 10 na Placu Reprezentacyjnym przy Urzędzie Miejskim w Chełmku. Zachęcamy do udziału! Więcej szczegółów na plakatach.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Dni Chełmka!

2017.05.25.dni2
Najbliższy weekend, czyli 26, 27 i 28 maja będzie dla naszej Gminy wyjątkowy. To właśnie w ciągu tych dwóch dni odbędą się tradycyjne Dni Chełmka 2017. Głównymi punktami tego wydarzenia będą z pewnością sobotni koncert zespołu Megitza Trio oraz niedzielny występ Michała Szpaka. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji dla wszystkich mieszkańców naszej Gminy. Organizatorzy, czyli Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Rada Miejska w Chełmku oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaplanowali bowiem wydarzenia dla każdej grupy wiekowej. Nie zabraknie więc takich wydarzeń, jak zawody wędkarskie, targ staroci, warsztaty konstruowania latawców, turniej w tenisie ziemnym, pokazy sprawności strażaków oraz zabaw i animacji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

Gmina Chełmek dofinansuje szczepienie przeciwko Meningokokom grupy C – ZAPROSZENIE

2017.05.25.meningokoki

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
ruszyła akcja szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy C dla dzieci zameldowanych na terenie Gminy Chełmek, urodzonych w 2013 roku. Program dofinansowuje Gmina Chełmek pokrywając w 50% koszt szczepionki. Rodzice korzystający z pomocy MOPS będą mogli zaszczepić dziecko bez ponoszenia kosztów. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą.

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości ponieważ szczepienie jest jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi i zapewnia maluchom ochronę przed takimi chorobami jak posocznica (zwana sepsą), zapalenie opon mózgowo–rdzeniowych i mózgu.

W Polsce szczepienia przeciwko meningokokom są zalecane przez pediatrów, ale z powodów budżetowych niestety nie są refundowane przez NFZ. Oznacza to, że rodzice, chcąc zapewnić dziecku ochronę, sami muszą ponieść koszt szczepionki. Warto więc skorzystać z możliwości dofinansowania, którą w tej chwili daje Gmina Chełmek.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do szczepienia dziecka lub chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat infekcji meningokowych prosimy o kontakt z pediatrą. Rejestracja oraz więcej informacji dostępne są pod numerem 33 846 12 02.

Szczepienia realizuje Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku przy ul. Staicha 1, Poradnia Dziecka – Punkt Szczepień. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

Najnowszy numer "Echa Chełmka"

2017.05.25.echo
W internecie oraz wielu punktach naszej Gminy dostępny jest już najnowszy numer "Echa Chełmka". Wkrótce będzie także dostępny w wielu punktach naszej Gminy. Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

Wakacje ze Świetlicą Środowiskową

2017.05.24.swietlica
Świetlica Środowiskowa w Chełmku ogłasza nabór na wakacyjną formę zajęć świetlicowych dla dzieci w wieku do 10 lat. Planowane są dwa turnusy:
I turnus 26 czerwca - 7 lipca od godz. 7.00 do godz. 15.00

1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku,
1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku,
1 grupa w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie,
3 grupy w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku.

W tych placówkach istnieje możliwość zorganizowania turnusu dwutygodniowego - jeżeli zbierze się grupa min. 10 dzieci.

II turnus 10 - 21 lipca od godz. 7.00 do godz. 15.00

2 grupy w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku

Odpłatność za pobyt wynosi 100 zł od dziecka za turnus. Karty zgłoszenia oraz zapisy dostępna są w sekretariatach poszczególnych szkół. Termin zgłoszeń mija 14 czerwca o godzinie 14. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców pracujących, natomiast dalszym kryterium jest kolejność zgłoszeń. Serdecznie zachęcamy.

Najpierw posprzątali teren, później wspólnie otwarli wystawę

2017.05.24.kamionka
W piątkowe popołudnie 19 maja w lesie „Kamionka” na granicy Chełmka i Jaworzna symbolicznie otworzona została plenerowa ekspozycja powojennych bunkrów. Warto dodać, że wystawa została zapoczątkowana wielkim obywatelskim sprzątaniem terenu wokół. W dniu otwarcia uczestnicy wzięli udział także w krótkiej wyprawie rowerowej spod siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Na miejscu Waldemar Rudyk - dyrektor ośrodka opowiadał historię bunkrów oraz przedstawiał całą ideę zorganizowania ekspozycji plenerowej. Zgromadzeni chętnie wysłuchali opowieści oraz sami wzięli udział w dyskusji.

Czytaj dalej

MOKSiR i władze loklane Gminy Chełmek z nominacją do nagrody „Super Samorząd”

2017.05.24.super
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz władze samorządowe Gminy Chełmek otrzymały nominację do nagrody „Super Samorząd”, organizowanej od 2011 roku. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji Masz Głos 2016/2017, prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego przy współpracy stowarzyszenia Homo Faber. Nominację otrzymało 14 podmiotów. MOKSiR oraz nasze władze samorządowe otrzymały ją za przygotowanie plenerowej ekspozycji obiektów militarnych w lesie Kamionka, której zwieńczenie nastąpiło 19 maja.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 30 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand