Kolejna pomoc dla schroniska

2017.11.23.schronisko
Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej postanowili pomóc zwierzętom z chełmeckiego schroniska. W wyznaczonym terminie zbierali karmę dla czworonożnych przyjaciół. Podsumowaniem akcji była wizyta pani weterynarz Eweliny Kołodziejczyk. Pani Ewelina przybyła do naszej szkoły ze swoim ulubieńcem – psem pasterskim. Opowiedziała o pracy w schronisku, formach opieki nad zwierzętami oraz sposobach poszukiwania właścicieli zagubionych zwierząt.Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcję pomocy podopiecznym ze schroniska. Opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego składamy podziękowania za przeprowadzoną zbiórkę i zorganizowanie spotkania z pracownikiem schroniska.

/Informacja: SZS-P nr 2 w Chełmku/

Czym są prawa dziecka?

2017.11.22.prawadziecka
W poniedziałek 20 listopada już po raz czwarty obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony na wniosek Rzecznika Praw Dziecka przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku. Wtedy posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić się będzie o prawach najmłodszych. Przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać. O tych prawach dużo się mówiło także w szkołach Gminy Chełmek. Na przykład w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku nauczyciele w każdej klasie wnikliwie omawiali z dziećmi tematykę ich praw. Następnie każdy uczeń zilustrował wybrane przez siebie prawo. Najpiękniejsze prace zdobią szkolny korytarz.

Czytaj dalej

„Nikotyna to na zdrowie kosa, a więc...olej papierosa!”

2017.11.22.palenie
Szkolne Koło PCK, działające w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku, zorganizowało akcję profilaktyczną pod nazwą „Nikotyna to na zdrowie kosa, a więc...olej papierosa!”. Wydarzenie połączone było z trwającym Światowym Dniem Rzucania Palenia. Od wczesnych godzin porannych uczniowie przeprowadzali wśród rodziców badanie ankietowe na temat uzależnienia od nikotyny. Promowali akcję „Zamiast dymka witaminka”, rozdając osobom, które nie palą tytoniu jabłka, a palaczom ulotkę informującą o szkodliwości palenia papierosów.

Czytaj dalej

Opodatkowanie spadków i darowizn - bezpłatne szkolenie

2017.11.22.uskarbowyNaczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie/spotkanie informacyjne z cyklu: „Wiedza w pigułce”. Podczas szkolenia przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia w zakresie opodatkowania spadków i darowizn oraz czynności cywilnoprawnych. Zajęcia rozpoczną się 6 grudnia o godzinie 11 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu przy ul. Plebańskiej 2 – pok. 20. Ilość miejsc ograniczona. Orgnizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału pod numerami 33 84 66 446 oraz 33 84 66 447.

Nadanie NIP dla zatrudnionego cudzoziemca - szkolenie

2017.11.22.szkolenie
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie/spotkanie informacyjne z cyklu: „Wiedza w pigułce”. Tym razem tematem będzie nadanie NIP dla zatrudnionego cudzoziemca. Zajęcia zaplanowano na czwartek 30 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu przy ul. Plebańskiej 2 – pok. 20. Ilość miejsc ograniczona. Organizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie pod numerami telefonu: 33 84 66 474, 33 84 48 724. Zachęcamy do udziału.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

2017.11.21.zyczenia
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego proszę przyjąć moje serdeczne życzenia niezliczonych nakładów sił, potrzebnych do pokonywania wszelkich trudności, które każdego dnia pojawiają się w Państwa bardzo ważnej, choć także bardzo wymagającej pracy. Niech nigdy nie zabraknie Państwu wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, chęci ciągłego rozwoju oraz sukcesów zawodowych i osobistych. Dziękując za Państwa poświęcenie w rozwiązywaniu wszelkich problemów, które pojawiają się w naszej gminie życzę również, aby każdego dnia spotykali się Państwo tylko z sympatią innych osób.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Oddaj głos na lokalizację czujnika jakości powietrza

2017.11.17.airly
W internecie trwa ogólnopolska akcja "Wiem czym oddycham" połączona z konkursem, w którym do wygrania są czujniki jakości powietrza wraz z montażem. Od listopada do 14 grudnia mieszkańcy mogą głosować na daną lokalizację takiego czujnika. W 100 miejscach, które uzyskają najwięcej głosów, zainstalowane zostaną aparaty mierzące jakość powietrza. Każdy mieszkaniec może także zgłosić swoją lokalizację. Na obecną chwilę w Chełmku istnieją dwa punkty, na które można oddać głos: na ulicy Wiśniowej oraz Krakowskiej. Głosowanie odbywa się tutaj. Każdy może oddać tylko jeden głos. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie https://wiemczymoddycham.pl/.

99 lat temu Polska odzyskała niepodległość

2017.11.13.niepodleglosc
W sobotę 11 listopada w całej Polsce trwały uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Także w naszej gminie uczczono ten bardzo ważny dzień. Wspólne świętowanie 98. rocznicy odzyskania wolności przez Polskę rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Chełmku, w której uczestniczyli mieszkańcy Chełmka, przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Andrzejem Saternusem na czele, Radni Rady Miejskiej, strażacy z OSP Chełmek, delegacje ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji. Następnie wszyscy przeszli na wzgórze „Skała”, gdzie pod pomnikiem Grunwaldzkim złożyli kwiaty i wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyły się tradycyjną biesiadą patriotyczną. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman