Trwają kolejne inwestycje drogowe

2018.08.13. Inwestycje 1
W gminie Chełmek trwają kolejne inwestycje drogowe. W minionym tygodniu postęp prac sprawdził burmistrz Andrzej Saternus. Pierwszą z nich jest przedłużenie ulicy Paprotnik w Chełmku wraz z odwodnieniem oraz placem do zawracania. Prace obejmują budowę odcinka drogi o długości 223 metrów, poboczy, rowu, przykanalika oraz remont sieci kanalizacji deszczowej. Koszt budowy wynosi 524 606,32 zł. Planowany termin zakończenia to 14 września. Wykonawcą jest FRANTOM Budownictwo Sp. z o.o. spółka komandytowa.

Inną inwestycją jest budowa sześciu miejsc parkingowych o wymiarach 2,5m x 5m tuż przy Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku. Zadanie obejmuje remont jezdni manewrowej, zjazdu, chodników wzdłuż elewacji budynku. Projekt obejmuje także utwardzenie terenu, modernizację ogrodzenia oraz budowę i remont barier ochronnych. Warto także przypomnieć, że w tej okolicy prowadzone są także prace, związane z budową kanalizacji sanitarnej. Koszt przedsięwzięcia to 327 tysięcy złotych. Wykonawcą jest firma DROG BIT.

Czytaj dalej

Spotkanie w sprawie montażu Odnawialnych Źródeł Energii

2017.05.08.OZE
Informujemy, że w poniedziałek 13 sierpnia o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełku (Plac Kilińskiego 3) odbędzie się spotkanie informacyjne, które poprowadzi firma PROMAG International Sp. z o.o., realizująca Grupowy Program Dofinansowań do montażu Odnawialnych Źródeł Energii (ogniwa fotowoltaiczne, solary). Przedstawiciele szczegółowo omówią warunki programu i odpowiedzą na pojawiające się pytania. Zapraszamy osoby zainteresowane do udziału. 

39 nowych miejsc parkingowych za ponad 266 tysięcy złotych

2018.08.07. parking 1
39 nowych miejsc postojowych o powierzchni 505 metrów kwadratowych, 3 miejsca dla niepełnosprawnych, 362 metry kwadratowe powierzchni manewrowej - za ponad 266 tysięcy złotych na ulicy Powstańców Śląskich w Chełmku powstał nowy parking dla samochodów, z którego mieszkańcy mogą korzystać od kilku dni. Nie zabrakło tam utwardzenia terenu, budowy chodnika oraz kanalizacji deszczowej o długości 55 metrów. "Wybudowaliśmy nowe miejsca postojowe obok już istniejących, dzięki czemu poszerzyliśmy możliwość parkowania pojazdów w okolicach bloków przy ulicy Powstańców Śląskich. Jest to nasz kolejny projekt, który polepsza możliwości parkingowe w naszej gminie, co jest dla nas bardzo ważne - mówi burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. Włodarz gminy regularnie doglądał postępów prac oraz dokonał odbioru zrealizowanej inwestycji.

Czytaj dalej

Konrad Cupiał walczy o tytuł najprzystojniejszego Polaka. W minionym tygodniu gościł u Burmistrza Chełmka

2018.08.06. Konrad 1
Ma 24 lata, 183 centymetry wzrostu i już pod koniec roku może zostać najprzystojniejszym mężczyzną w Polsce. Konrad Cupiał z Chełmka najpierw zrobił furorę w konkursie na Mistera Beskidów, następnie gładko przemknął przez połfinały, w któych zakwalifikował się do ścisłej 18 konkursu Mistera Polski. Mieszkańcy naszej gminy bardzo mocno kibicują Konradowi, podkreślając jak symaptycznym jest człowiekiem. W minonym tygodniu Konrad spotkał się z Burmistrzem Chełmka Andrzejem Saternusem, który korzystając z okazji wręczył młodemu chełmkowianinowi upominek, który może przydać mu się w nauce i dalszej pracy. Podczas spotkania włodarz gminy dopytywał o przebieg konkursu na Mistera Polski oraz dalszych planach życiowych Konrada. Życzył także powodzenia nie tylko w tej pięknej przygodzie, która właśnie trwa, ale także w życiu osobistym. 

Czytaj dalej

Tour de Pologne ponownie przebiegnie przez Gminę Chełmek

2018.08.03. TDP
Wielkie ściganie ponownie w naszej gminie. Już po raz 75. kolarze z najlepszych drużyn świata staną na starcie naszego narodowego wyścigu – Tour de Pologne. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielobarwny peleton ponownie przemknie naszą gminę. Zawodnicy przez Gorzów przejadą we wtorek 7 sierpnia w trakcie 4. etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 179 km. W trakcie przejazdu kolarzy droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów, z tego powodu wystąpią utrudnienia na trasie, którą poruszać się będą zawodnicy. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang zachęcają wszystkich mieszkańców Gorzowa, Bobrka i Chełmka do kibicowania zawodnikom w trakcie przejazdu przez naszą gminę.

Czytaj dalej

Kurtyna wodna na Placu Reprezentacyjnym schłodzi przechodniów

2018.08.01. kurtyna
Jeśli doskwierają Ci upały, a masz chwilę wolnego czasu, wybierz się na Plac Reprezentacyjny przy Urzędzie Miejskim w Chełmku. Ustawiona tam będzie kurtyna wodna z której może skorzystać każdy. Czynna będzie od środy 1 sierpnia do czasu aż ustanie fala upałów. Zapraszamy. Urząd Miejski w Chełmku dziękuje strażakom OSP Chełmek za ustawienie kurtyny wodnej.

74. Rocznica Powstania Warszawskiego - ponownie zawyją syreny - zatrzymajmy się i uczcijmy pamięć Powstańców

2016.08.01.powstanie
1 sierpnia 2018 roku obchodzimy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego, czyli wystąpienia zbrojnego przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanego przez Armię Krajową. W walkach, które trwały ponad dwa miesiące, zginęło około 180 tysięcy cywilów i 18 tysięcy powstańców. Na pamiątkę tego wydarzenia w tym dniu (środa) punktualnie o godzinie 17 zawyją syreny alarmowe. W wielu miastach ustanie ruch pieszy i samochodowy. Zachęcamy do włączenia się w uczczenie pamięci osób, które walczyły z niemieckim okupantem. Włączenie syren będzie jednym z elementów treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania.

Dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół - spotkanie

2018.07.25.dowoz
We wtorek 28 sierpnia o godz. 9.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Chełmku odbędzie się spotkanie z rodzicami w sprawie organizacji dowozu uczniów niepełnosprawnych do szkół specjalnych w roku szkolnym 2018/2019. Podczas spotkania będzie możliwość wypełnienia i złożenia wniosku o organizację dowozu.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 16 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch