Blisko 393 tysiące złotych dotacji na przebudowę ul. Długiej w Bobrku

roboty drogowe
Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej – ulicy Długiej (...) w miejscowości Bobrek zostało zakwalifikowane do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Szacowany koszt prac wyniesie ponad 785 632 złotych (wartość kosztorysowa). Na ten cel Gmina Chełmek otrzymała z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa 392 816 złotych (jednak nie więcej niż 50 % kwalifikowanych kosztów zadania). Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Powiatu Oświęcimskiego (10 % wkładu własnego, czyli ponad 39 tysięcy złotych) oraz Gminy Chełmek (ponad 353 tysiące złotych). Zgodnie z planem wykonawca prac zostanie wyłoniony początkiem sierpnia.

Czytaj dalej

Kolejne zabiegi przeciwko komarom

komar
Informujemy, że od wtorku do czwartku na terenie naszej gminy przeprowadzone zostały kolejne tak zwane „wylewki”, zwalczające larwy komarów. Pracownicy specjalnie wyspecjalizowanej do tego firmy we wtorek pracowali w Gorzowie, w środę w Bobrku oraz w czwartek w Chełmku. Był to już kolejny tego typu zabieg w naszej gminie. Dla przypomnienia podobne działania podejmowane były także w maju i czerwcu i połączone były z tak zwanym „zadymianiem” osobników dorosłych.

Burmistrz Chełmka uhonorowany za zasługi dla policji

2017.07.20.medal
W miniony wtorek 18 lipca na placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się uroczystości, związane ze Świętem Policji. W trakcie uroczystego apelu z okazji 98. rocznicy powstania w tej formacji, w którym uczestniczyli nie tylko funkcjonariusze, przedstawiciele rządu, samorządów i różnych organizacji, w tym także czeskiej i węgierskiej policji, zostały wręczone awanse na wyższe stopnie zawodowe zasłużonym policjantom a także odznaczenia i medale. Uhonorowany został także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Policji, przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odznaczenie wręczyli: nadinspektor Helena Michalak – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz inspektor Robert Strzelecki – pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji. Burmistrz Andrzej Saternus otrzymał wspomniany medal za dotychczasowe działania na rzecz policji, zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę. /Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.oswiecim112.pl/

Czytaj dalej

Mateusz Hudzik zagra we Włoszech!

2017.07.19.Mateusz
Nie tak dawno, ponieważ na początku roku informowaliśmy, że Mateusz Hudzik - uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku, został powołany do Reprezentacji Polski w piłce nożnej w kadrze U-16. Nie trzeba było długo czekać, aby ten niesamowicie utalentowany młody piłkarz osiągnął kolejny wielki sukces. Od 1 lipca jest bowiem zawodnikiem włoskiej drużyny Hellas Verona, której główny skład występuje w Serie A, natomiast Mateusz będzie grał w drużynie U-16. To ogromna szansa życiowa dla podopiecznego trenera Pawła Sidorowicza, przed którym stoją jednak wyzwania nie tylko sportowe, ale także życiowe, do których Mateusz przygotowywał się już od dawna, ucząc się między innymi języka włoskiego. Dzięki temu rozłąka z rodziną i start w nowej drużynie i szkole powinien być łatwiejszy. Trzymamy bardzo mocno kciuki za Mateusza i gorąco wierzymy, że usłyszymy o nim jeszcze wiele razy!

Czytaj dalej

„Oczytany Chełmek” oficjalnie podsumowany!

2017.07.18.oczytany
Kilka miesięcy licznych atrakcji, wśród których znalazł się między innymi rajd rowerowy, spotkanie z profesorem Bralczykiem czy terenowa gra miejska. To tylko nieliczne propozycje, z których najmłodsi i ci starsi mogli korzystać w ramach projektu „Oczytany Chełmek – wspólnie w stronę książki”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W miniony niedzielny wieczór odbył się wielki finał przedsięwzięcia. Były liczne atrakcje, takie jak animacje dla dzieci, quizy czytelnicze, wystawa prac literackich, drzewko życzeń czytelniczych oraz występ teatralny podopiecznych Fundacji Brata Alberta „Mały Książę”. Wielkim zakończeniem był koncert Anny Żebrowskiej, która wykonała między innymi utwory Anny Jantar.

Czytaj dalej

Młodzi poszukiwacze odkryli skarb Baty

2017.07.17.bata
Legitymacja śledczego Ministerstwa, fragment testamentu Baty, mapa miasta, krótkie zasady gry i w drogę! Tylko tych kilka rzeczy musiało wystarczyć grupie młodzieży z Chełmka, która wcieliła się w prawdziwych poszukiwaczy ukrytego skarbu. Do pokonania mieli łamigłówki, zagadki, problemy z otwarciem zamkniętych sejfów oraz musieli sobie poradzić z oszukiwaniem międzynarodowych szpiegów. Nie była to prosta rzecz. Wszystkim przyświecała jedna idea: znaleźć skarb Baty. Drużyny „Nie”, „Wolni i Łagodni” a także „Makaron, Pieprz i Jogurt” odwiedziły w sumie 5 punktów na których czekały na nich przygotowane zadania. Wśród nich było odszyfrowanie w języku czeskim rebusu, przybicie zelówki buta, odnalezienie srebrnej książki. Drużyny walczyły do końca, sprawnie wykonywały zadania zbierały kolejne fragmenty map, które pozwoliły odkryć skarb, który ukryty był przy ulicy Topolowej 8!

Czytaj dalej

Szymon Dębski drugi w prestiżowym turnieju

2017.07.07.szymon"One World, One Kyokushin" - pod taką nazwą w Limanowej rozgrywany był prestiżowy międzynarodowy turniej karate. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymał także najbardziej utytułowany karateka z Chełmka - Szymon Dębski, który rywalizował w kategorii juniorów młodszych do 60 kg. Szymon dotarł aż do finału, pokonująć wysoko notowanego zawodnika z Ukrainy, Bohdana Lisovenko. W finale po zaciętej walce musiał uznać przewagę rywala, zajmując bardzo wysokie, drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Modernizacja linii kolejowej z Oświęcimia do Trzebini - ZUE z najkorzystniejszą ofertą

2017.02.09.linia
W połowie maja PKP PLK przeprowadziły przetarg na realizację prac rewitalizacyjnych na linii kolejowej numer 93 pomiędzy Oświęcimiem a Trzebinią. Najkorzystniejszą ofertę w ocenie PKP PLK złożyła grupa ZUE S.A.. Kwota zaproponowana przez firmę wyniosła 303,1 mln złotych netto. Kosztorys PKP PLK opiewał na kwotę 324 mln złotych. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlano-montażowych.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga