Czujniki powietrza sprawdzą jego jakość

2018.02.21.czujnik
Na terenie Chełmka działają już dwa czujniki powietrza, monitorujące jego jakość na bieżąco. Urządzenia zostały zamontowane przez fundację Aviva: wiem czym oddycham w ramach ogólnopolskiego konkursu, w którym do wygrania były właśnie wspomniane czujniki. Mieszkańcy przez kilka tygodni głosowali na zgłoszone lokalizacje. W gminie Chełmek urządzenia monitorujące powietrze zainstalowane są na ulicy Wiśniowej oraz Kasprowicza. Informują nie tylko o obecnej i prognozowanej jakości powietrza, ale także o jego temperaturze i wilgotności. Wyniki można śledzić poprzez stronę https://map.airly.eu/pl/ oraz aplikacje mobilne, dostępne na telefony z systemem Android i iOS. Informacje z poszczególnych czujników dostępne są tutaj:
Ul. Wiśniowa
Ul. Kasprowicza

/Zdjęcie poglądowe, przedstawiające sensor jakości powietrza/

Nowy samochód już służy uczestnikom WTZ w Chełmku

2018.02.21 1
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogą już korzystać z nowego środka transportu. 17-osobowy Mercedes Sprinter, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, został zakupiony za kwotę blisko 289 tysięcy złotych przy wsparciu finansowym między innymi gminy Chełmek. Miasta Oświęcim, starostwa powiatowego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W minionym tygodniu podczas uroczystości w Oświęcimiu nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków oraz poświęcenie samochodu przez ks. dziekana Józefa Pilcha z Bulowic i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Prezesa Zarządu Fundacji im. Brata Alberta.

Czytaj dalej

Most „Niepodległości” połączył gminę Chełmek z Oświęcimiem

2018.02.08.niepodleglosci
Początkiem stycznia burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut wspólnie wystąpili z propozycją nazwania nowego mostu na Wiśle Mostem Niepodległości. Włodarze chcieli w ten sposób nawiązać do obchodzonej w tym roku rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uznając, że będzie to znaczący wkład obu miast w tak ważne i doniosłe wydarzenie. Wnioski o poparcie tej ponad samorządowej inicjatywy zostały skierowane do Rady Miejskiej w Chełmku oraz Rady Miasta Oświęcim. Podczas ostatniej sesji chełmeccy radni jednogłośnie poparli projekt uchwały, nadający nazwę „Niepodległości” dla mostu, łączącego gminę Chełmek z miastem Oświęcim.

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka w SZS Bobrek

2018.02.08.bobrek
Na początku roku 2018 w SZS Bobrek hucznie obchodzono dzień Babci i Dziadka. Najpierw okolicznościowe spotkanie przygotowały grupy przedszkolne, a później uroczystości zorganizowała społeczność szkolna. Babcie i dziadkowie świetnie bawili się ze swoimi wnuczętami, biorąc udział w humorystycznych konkursach, pląsając w rytm skocznych melodii. Licznie przybyli zaproszeni goście z uwagą i uśmiechem na twarzach oglądali występy artystyczne dzieci i młodzieży. Po krótkiej prezentacji umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych mili goście otrzymali własnoręcznie wykonane przez wnuków prezenty. Na koniec wszyscy zajadali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców.

Ferie zimowe 2018 - plan

2018.02.08.ferie
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku przygotował plan na ferie zimowe 2018, rozpoczynające się już w najbliższy piątek 9 lutego. Plan dostępny jest tutaj. Zachęcamy do korzystania i dobrej zabawy.

Mikołaj Błoński z Chełmka poszukiwany

2018.02.05.poszukiwany
Żywieccy policjanci poszukują zaginionego 31-letniego Mikołaja Błońskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany w dniu 26 stycznia br. około godz. 12.00 w Zwardoniu. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z żywiecką komendą policji pod nr tel. 33 867 22 55 lub z najbliższą jednostką policji pod nr alarmowym 112.

Rysopis zaginionego: wiek z wyglądu około 30-35 lat, wzrost 176 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie kręcone jasny blond, twarz okrągła, cera jasna. W chwili zaginięcia ubrany był w czarny płaszcz, spodnie jeansowe koloru ciemnoniebieskiego, buty trapery koloru czarnego, szarą czpkę zimową i szaro czarny szalik we wzory.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z żywiecką komendą policji pod nr tel. 33 867 22 55 lub z najbliższą jednostką policji - numer telefonu alarmowego 112. /Źródło: KPP Żywiec/

Nabór wniosków - stypendium sportowe na 2018 rok

2018.02.02.stypendiaaPrzypominamy, że do 15 lutego 2018 roku istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek o stypendium sportowe z uzasadnieniem i udokumentowaniem dotychczasowych osiągnięć kandydata wraz z potwierdzeniem o pobieraniu nauki składa prezes klubu sportowego, stowarzyszenia lub dyrektor szkoły w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Zasady przyznawania stypendium reguluje Uchwała Nr XXXV/312/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe.

Wniosek
Regulamin

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest