Informator Teleadresowy

flaga1
konsultacje
logo strategia

Program Informacyjny

Opłaty

Miasta Partnerskie

ISO 9001:2009

Archiwum

Kalendarz wydarzeń

<<  Listopada 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 
Wirtualny Space po Gminie Chemek

Aktualności
Stypendia artystyczne w Gminie Chełmek
środa, 15 października 2014 12:42

STYPENDIA ARTYSTYCZNE – wnioski do 31 października

Informuję, że zgodnie z Uchwałą nr XXXV/311/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania, oraz wysokości stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom uzdolnionym artystycznie z Gminy Chełmek, w terminie do 31 października 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Chełmku można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego na 2015 rok.

Stypendium przyznawane jest uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych, zamieszkałym na terenie Gminy Chełmek.

Stypendium może zostać przyznane uczniowi, który uzyskał:

a) I-III miejsce w konkursie o zasięgu ogólnopolskim;

b) na uzasadniony wniosek dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku - w przypadku braku osiągnięć wymienionych w poprzednim punkcie.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać:

1) dyrektor szkoły podstawowej, gimnazjum, zespołu szkół;

2) dyrektor instytucji kultury oraz instytucji prowadzącej działalność edukacyjną w dziedzinie twórczości artystycznej;

3) prezes stowarzyszenia twórczego lub innych organizacji pozarządowych prowadzących działalność edukacyjną w dziedzinie twórczości artystycznej.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów

Wniosek o przyznanie stypendium

Referat Oświaty

 
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu informuje ...
środa, 15 października 2014 12:06

Komunikat

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie/spotkanie informacyjne na temat:

logo admin podat„Składanie deklaracji podatkowych w formie elektronicznej"

Termin i miejsce szkolenia:

23 października 2014 r. godz. 11.00

siedziba Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, pokój 20

Uwaga!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o zgłoszenie udziału w szkoleniu do 17 października 2014r. telefonicznie lub mailowo: telefon: 33 846 64 91, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Chełmek
środa, 15 października 2014 09:12

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyły się uroczyste gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział: Pan Andrzej Saternus – Burmistrz Chełmka, Pan Marek Palka – Przewodniczący Rady Miejskiej w Chełmku, Pani Magdalena Malczyk – Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, przedstawiciele związków zawodowych, szkół i zaproszeni goście.

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus złożył wszystkim zgromadzonym życzenia oraz pogratulował osiąganych wyników. Złożył także podziękowania pracownikom oświaty za dotychczas wykonywaną pracę i życzył wielu sukcesów na polu zawodowym i prywatnym.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

Nagrody Burmistrza Chełmka otrzymali następujący Nauczyciele:

Dowiedz się więcej ...
 
Utrudnienia w ruchu
środa, 15 października 2014 08:18

Szczególne utrudnienia w ruchu na ulicy Oświęcimskiej w Gorzowie

roboty drogoweInformujemy, że w dniach 14 - 18 października br. będą występowały szczególne utrudnienia w ruchu, spowodowane układaniem nawierzchni bitumicznej. Przypominamy że droga ta, na czas remontu i budowy kanalizacji, jest zamknięta dla ruchu (oprócz dojazdów do posesji).

Dodatkowo informujemy, że w związku z wyżej wymienionymi pracami, w dniu 16.10.2014 r. tj. czwartek (planowane zamknięcie odcinka od drogi woj. nr 933 do ul. Szkolnej), autobus podmiejski linii 32 nie będzie kursował.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

 
Ankieta dotycząca wykorzystania obiektów sportowych w województwie małopolskim
wtorek, 14 października 2014 14:17

Szanowni Państwo

Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Krakowie prowadzi kontrolę dotyczącą wykorzystania obiektów sportowych wybudowanych w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej w województwie małopolskim. W ramach tej kontroli zaplanowano zebranie opinii i informacji od mieszkańców naszego województwa, dotyczących ich aktywności sportowej oraz stopnia i warunków wykorzystania obiektów sportowo - rekreacyjnych.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udział w badaniu poprzez wypełnienie elektronicznej ankiety, która jest dostępna pod niżej wskazanym adresem:

http://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey/index.php?r=survey/index&sid=785322&lang=pl

Ankieta jest anonimowa, można ją wypełniać do 31 października 2014 r.

Wyniki badań zostaną upublicznione wraz z informacją o wynikach kontroli w dokumencie pn. "Wykorzystanie obiektów wybudowanych w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej w województwie małopolskim" na początku 2015 roku.

 
Wernisaż wystawy zdjęć oraz prac rękodzielniczych
wtorek, 14 października 2014 11:25

 

radosnywiek Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły",
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku
oraz Wiejski Dom Kultury w Gorzowie
 
mają zaszczyt zaprosić

na wernisaż wystawy zdjęć oraz prac rękodzielniczych
 
wykonanych przez mieszkańców Gminy Chełmek
w ramach realizacji projektu
„Radość na starość – kolorowa jesień życia".
 
Wernisaż odbędzie się 20 października 2014 roku o godz.17:00
w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku
(adres: Plac Kilińskiego 1, 32-660 Chełmek).
Zapraszamy!
 
Wieści z Topolowej Akademii Malucha
wtorek, 14 października 2014 07:16

„Bo jakie początki takie będzie wszystko... w Topolowej Akademii Malucha"

W ostatnią sobotę września zakończyliśmy realizację projektu grantowego „ Aktywna Biblioteka" prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W Książnicy została utworzona tzw. Grupa Zabawowa dla dzieci od 2 do 4 lat, wśród której byli : Ania, Pola, Maja, Liwia, Lidzia, Kasia, Ola, Amelka, Zuzia, Marlenka, Jaś i Kacper. Dzieciom zawsze towarzyszyli mama, tata lub babcia.

IMG 0457

Przez niespełna pół roku wspólnej zabawy w „Topolowej Akademii Malucha" opiekunowie mogli obserwować swoje dzieci, towarzyszyć im podczas wspólnej zabawy, był też czas na wymianę doświadczeń z innymi rodzicami.

Dowiedz się więcej ...
 
Komenda Ochotniczych Hufców Pracy zaprasza do projektu „Pomysł na siebie"
wtorek, 14 października 2014 07:08

mpw ohp loga

Uprzejmie informuję, że Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy posiada około 65 wolnych miejsc w realizowanym przez nas projekcie „Pomysł na siebie" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży".

Projekt ten adresowany jest do młodych osób w wieku 16-17 lat, zamieszkałych na terenach wiejskich (mogą posiadać status domownika w gospodarstwie rolnym) i zainteresowanych ukończeniem kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Zgodnie z naszą intencją ze wsparcia w ramach ww. projektu powinny skorzystać przede wszystkim młodzi ludzie wywodzący się z drobnych, nietowarowych gospodarstw rolnych o niskich dochodach. Możliwość uzyskania kwalifikacji w zawodzie związanym z rolnictwem z jednej strony otworzy dla nich perspektywę kontynuowania pracy w rodzinnym, specjalistycznym gospodarstwie i podjęcia efektywnych działań mających na celu jego unowocześnienie i rozwój, z drugiej przeciwdziałać będzie niekorzystnemu zjawisku ukrytego bezrobocia na wsi.

W ramach projektu – oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które stanowić będą kluczową formę wsparcia, młodzież weźmie udział w kursie przedsiębiorczości, kursie językowym, komputerowym, zajęciach z doradcą zawodowym. Uczestnikom projektu w dniach zajęć dydaktycznych przysługiwać będzie bezpłatne wyżywienie, a także dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.

wzór ulotki-plakatu wraz z danymi kontaktowymi jednostek które prowadzą nabór.

Wojewódzki Komendant

Ochotniczych Hufców Pracy

dr Jolanta Zajączkowska

 
Pismo Dyrektora Kopalni Węgla Kamiennego "Piast"
piątek, 10 października 2014 14:25

logo kompaniaPismo Dyrektora Kopalni Węgla Kamiennego "Piast" w sprawie wstrząsów na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

 
Ogłoszenie - MPZP
piątek, 10 października 2014 08:33

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - rejon ul. Kolistej i Nadwiślańskiej w Bobrku

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - rejon ul. Przemysłowej w Chełmku

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 62
©2009 Gmina Chełmek, projekt i wykonanie: infor-mat