Informator Teleadresowy

flaga1
konsultacje
logo strategia

Program Informacyjny

Opłaty

Miasta Partnerskie

ISO 9001:2009

Archiwum

Kalendarz wydarzeń

<<  Października 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Wirtualny Space po Gminie Chemek

Aktualności
NIE dla czadu
środa, 08 października 2014 09:03

TLENEK WĘGLA – ogólnopolska akcja „NIE DLA CZADU”

plakat NIE dla czadu 2014 agencji AmbasadaRozpoczynający się właśnie sezon grzewczy może, lecz nie musi, przynieść nowe zagrożenia związane z tlenkiem węgla. W minionym sezonie 2013/2014 strażacy powiatu oświęcimskiego uczestniczyli w ponad 45 akcjach związanych tylko z pomiarami na obecność tlenku węgla. Aż 8 interwencji związanych było z podejrzeniem zgonu osób w wyniku działania tlenku węgla. Pomiary stężenia CO wykazały obecność tlenku węgla w 3 przypadkach, tam ta substancja mogła być przyczyną śmierci. Ponad 20 osób wymagało pomocy Zespołów Ratownictwa Medycznego.

W bieżącym roku od początku września podejmowano 2 interwencje związane z pomiarami stężenia tlenku węgla w budynkach, w obu wykazano obecność substancji, a jedna osoba została w tych zdarzeniach poszkodowana.

Dowiedz się więcej ...
 
Technikum Powiatowego Zespołu nr 8 w Chełmku – jedyna taka szkoła w powiecie oświęcimskim. 100% ZDAWALNOŚCI!!!
czwartek, 09 października 2014 07:57

Według wrześniowego raportu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Powiatowy Zespół nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Chełmku, jest jedyną szkołą w powiecie oświęcimskim, w której egzamin zawodowy w części praktycznej z kwalifikacji E.12 został zdany w 100%. Z kolei średni wynik zdawalności tej części egzaminu w województwie małopolskim wyniósł 76,63%.

Więcej…
 
LGD "Dolina Soły" - Projekt "Aktywne Strefy"
poniedziałek, 06 października 2014 10:37

Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" wraz z 3 partnerskimi LGD z terenu województwa śląskiego realizuje projekt współpracy "Aktywne Strefy" www.aktywnestrefy.pl

aktywne strefy

Więcej…
 
Podsumowanie kadencji 2010-2014
piątek, 03 października 2014 15:50

PODSUMOWANIE

Szanowni Państwo,

 

Przed czterema laty po raz kolejny objąłem, zgodnie z Waszym wyborem, stanowisko Burmistrza Chełmka. Nadchodzi czas zakończenia obecnej kadencji burmistrza i Rady Miejskiej. Z tej okazji pragnę podsumować ostatnie cztery lata pełnienia przeze mnie wymagających, lecz zaszczytnych obowiązków. W mojej, ale mam nadzieję i w Państwa ocenie, był to okres udany dla Naszej „małej Ojczyzny”. Szczęśliwie dotarliśmy do finiszu wielu rozpoczętych w poprzedniej kadencji inwestycji. Pozyskane w ostatnich latach środki unijne, znalazły odzwierciedlenie w zrealizowanych projektach. Nasza praca ukierunkowana na pozyskanie dotacji zewnętrznych nie poszła na marne. Kluczowe, naszym zdaniem obszary, które skupiały się na poprawie i podnoszeniu komfortu życia mieszkańców gminy, stały się priorytetem naszych działań. Dobiega końca trzecia kadencja pełnienia przeze mnie funkcji burmistrza. Ostatnie dwanaście lat, kiedy to miałem zaszczyt piastowania tej funkcji, to czas gruntownej przebudowy całej gminy. Patrząc na zakres wykonanych prac można zauważyć, iż nie ma obszaru, który zostałby pominięty. Dla pesymistów może to być aż dwanaście lat, a dla mnie to tylko dwanaście lat, podczas których zmieniało się oblicze Chełmka, Bobrka i Gorzowa. Wiele zaniedbanych elementów otoczenia czy architektury, będących pozostałością dawnych czasów, udało się ulepszyć. Dobiega końca gruntowny okres przebudowy i przychodzi czas na inwestycje, które będą uzupełnieniem potrzeb dnia codziennego mieszkańców gminy. Na tym jednak nie poprzestajemy. Równolegle będą realizowane inwestycje, które będą zmierzać do szybszego rozwoju „Naszej, małej Ojczyzny”. 

Dowiedz się więcej ...
 
Program MOKSiR październik
środa, 01 października 2014 14:14

Program MOKSiR - październik

Poniżej propozycje MOKSiR na październik. Więcej na stronie www.moksir.chelmek.pl

PROGRAM MOKSiR PAŹDZIERNIK

pazdziernik

 
"Wesoły Orlik" w Chełmku
środa, 01 października 2014 09:52

Dnia 1 października 2014 roku na terenie kompleksu sportowego „Moje boisko Orlik 2012" w Chełmku odbyła się Spartakiada Sportowa "Wesoły Orlik". Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli animatorzy sportu na tutejszym obiekcie – Pan Radosław Gąska oraz Pan Radosław Szewczyk. W turnieju wzięły udział tym razem przedszkolaki z Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

11

Więcej…
 
Trening SWA
środa, 01 października 2014 09:41

Informacja

W ramach treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania w dniu 7 października 2014r. o godz. 10.00 przewiduje się na terenie powiatu oświęcimskiego oraz gminy Chełmek sprawdzenia działania systemu syren alarmowych, poprzez uruchomienie sygnału: „ALARM O SKAŻENIACH”.
Alarm ten to:

  • 3 minutowy sygnał akustyczny-modulowany (ogłoszenie alarmu)

  • 3 minutowy sygnał akustyczny - ciągły dźwięk (odwołanie alarmu)

Burmistrz Chełmka

Andrzej Saternus

 
Komunikat Izby Skarbowej w Krakowie
wtorek, 30 września 2014 13:57

WIĘCEJ KONTROLI KAS FISKALNYCH W GASTRONOMII
Izba Skarbowa w Krakowie odnotowuje dużą liczbę błędów i nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży na kasach fiskalnych w branży gastronomicznej.

87 % przeprowadzonych w branży gastronomicznej w 2013 roku kontroli zakończyło się stwierdzeniem błędów i nieprawidłowości. Wśród podmiotów działających w tej branży do najczęściej ujawnianych niepożądanych zachowań należy brak lub nieprawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych.

W związku z powyższym, Izba Skarbowa w Krakowie przypomina o najważniejszych obowiązkach podatników dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych
nieprowadzących działalności gospodarczej. Należą do nich m. in:
1) Prowadzenie ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących.
2) Wydawanie paragonów fiskalnych wszystkim nabywcom bez żądania z ich strony.
3) W przypadku awarii kasy podstawowej stosowanie kasy rezerwowej. W sytuacji gdy jest to niemożliwe sprzedaż nie może być prowadzona.

Więcej…
 
Komunikat
poniedziałek, 29 września 2014 11:22

Komunikat

logo mzgkMiejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku Spółka  z o.o. informuje, że w  dniu 2 października tj. czwartek, w godzinach od 8.00 do 13.00 wystąpi przerwa w dostawie wody:

·      na całym osiedlu „Leśna”.

Powyższe spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia planowanych prac modernizacyjnych sieci.

Prosimy o zaopatrzenie się w wodę na czas prowadzenia prac.

UWAGA: Czas prowadzonych prac może ulec zmianie.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

MZGK sp. z o.o. w Chełmku

 
Harmonogram dyżurów MKW w Chełmku
poniedziałek, 29 września 2014 08:12

HARMONOGRAM dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w Chełmku (26.09 - 07.10)
(rejestracja kandydatów do Rady Miejskiej potrwa do 07 października; przyjmowanie kandydatów na Burmistrza potrwa do 17 października)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 61
©2009 Gmina Chełmek, projekt i wykonanie: infor-mat