• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 20 maja - Czytelnicza eskapada rowerowa

   Start godz. 11 - Park Rodzinny w Chełmku
  • 23 maja - "Wiersze nie od parady"

   Konkurs recytatorski - Sala Kinowa MOKSiR
  • 26 maja - "Słowiński/Requesens"

   koncer jazzowy z udziałem hiszpańskiego skrzypka
  • 31 maja - "Smerfowa dyskoteka"

   Stawy w Chełmku - godzina 12
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner gison

baner ogloszenia

baner cyfrowe uslugi

baner rewitalizacja

baner sprzedaz nieruchomosci

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

mpzp stare miasto

Uczniowie z „jedynki” mają celne oko

2017.05.17.strzelcy
Dawid Bilski, Tomasz Bębenkowski, Tomasz Gadocha i Wiktor Morawski - czterech gimnazjalistów z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku okazali się znakomici w Powiatowych Zawodach Strzeleckich Młodzieży Gimnazjalnej. Uczniowie zajęli drugie miejsce na podium. W zawodach zabłysnął także Tomasz Bębenkowski, który zajął drugie miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie gratulujemy.

„Chełmek moja Gmina”

2017.05.17.konkurs2
Już tylko do piątku można składać prace w ramach konkursu fotograficznego „Chełmek moja Gmina”, organizowanego przez Macieja Dworniczka oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z Chełmka, Bobrka i Gorzowa. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym cyfrowy aparat fotograficzny. Serdeczne zapraszamy do udziału. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Czytaj dalej

Wymiana pojemników służących do zbiórki ubrań

odpady komunalne

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą operatora realizującego zbiórkę odzieży używanej na terenie Gminy Chełmek, w dniach 15 i 16 maja usunięte zostały pojemniki służące do zbiórki ubrań. Odzież i tekstylia możecie Państwo przekazywać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Piastowskiej 18 (baza MZGK w Chełmku Sp. z o.o.), od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 i w soboty od 9 do 11.

Po 22 maja planowane jest ustawienie pojemników przez nowego operatora.

Kolejne spotkanie Komitetu Rewitalizacji Gminy Chełmek

2017.05.15.rewitalizacja
W piątkowe przedpołudnie w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Chełmku ponownie spotkali się członkowie Komitetu Rewitalizacji Gminy Chełmek. Zgodnie z regulaminem posiedzenia muszą się odbywać nie rzadziej, niż raz na pół roku. Tym razem tematem przewodnim były dotychczasowe działania, związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na zadania, wpisane do realizacji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Chełmek na lata 2014-2020. Z prezentacji uczestnicy dowiedzieli się między innymi jakie wnioski zostały złożone, kiedy można spodziewać się wyników naborów oraz realizacji zamierzonych działań.

Protokół

Prezentacja

Zapraszamy na „Czytelniczą eskapadę rowerową”

2017.05.11.rajd2
Już tylko do 15 maja można zapisywać się do udziału w projekcie „Czytelnicza eskapada rowerowa, czyli rajd rowerowy leśnymi ścieżkami”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Fani dwóch kółek i dobrej literatury wyruszą w trasę w sobotę 20 maja o godzinie 11 z Parku Rodzinnego. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla uczestników, w tym między innymi smaczny poczęstunek, przystanki literackie na trasie oraz nagrodę do wylosowania, czyli smartfon Lenovo B A2016A40. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Czytaj dalej

Słowa mają wielką moc – spotkanie z prof. Bralczykiem

2017.05.17.bralczyk
Jak ważna jest rozmowa i jak różnorodnie może być odbierana oraz czy spolszczanie angielskich słów jest poprawne – między innymi takie tematy w miniony czwartek poruszył wyjątkowy gość Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, czyli prof. Jerzy Bralczyk. Spotkanie „Mówta, co chceta, czyli językowe mody”, które poprowadziła Urszula Bialik, zostało zorganizowane w ramach projektu „Oczytany Chełmek”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Profesor w sposób bardzo zabawny opowiadał o języku polskim, wzbudzając wśród uczestników salwy śmiechu. Przekonywał także, jak śmieszne potrafią być przyzwyczajenia w mowie. Na zakończenie do prof. Bralczyka ustawiła się długa kolejka po podpis w książce.

Czytaj dalej

Pierwsze spotkania konsultacyjne z gimnazjalistami za nami

spotkanie mpzp 001

W ubiegły piątek, 12 maja kilkunastoosobowa grupa ginmazjalistów Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku uczestniczyła w pierwszych warsztatach dotyczących świadomego planowania przestrzennego. Uczniowie zostali zaangażowani w jedną z technik konsultacyjnych, tak zwanego badania w działaniu. Prowadzącymi warsztat były dwie pracownice Urzędu Miejskiego w Chełmku Pani Anna Moskal i Pani Katarzyna Jakubowska, a wspierającymi Urząd Miejski w realizacji projektu Pani Magda Widuch oraz Pani Ewelina Romuzga pracujące w Centrum Doradztwa Strategicznego w Krakowie.

Czytaj dalej

Rusza projekt rozbudowanych konsultacji społecznych dla planu miejscowego na Stare Miasto

2017.05.15.konsultacje
Urząd Miejski w Chełmku przystąpił do projektu pod nazwą "Szkoła świadomego planowania przestrzennego - partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych", realizowanego w ramach II Osi priorytetowej, Działania 2.19 PO WER 2014-2020. Projekt realizowany będzie do końca 2017 roku. Jego wartość to 22.750,00 zł.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną rozbudowane konsultacje społeczne w zakresie tworzenia planu miejscowego na obszarze Osiedla Stare Miasto w Chełmku.

Czytaj dalej

Dbali o środowisko, za co otrzymali nagrody

2017.05.12.eko
„What a wonderful world” - pod taką nazwą przebiegał tegoroczny, jubileuszowy X Gminny Konkurs Ekologiczny. W środowe popołudnie sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełniła się uczniami, którzy poprzez swoje działania promowali dbanie o środowisko. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice. W ten wyjątkowy dzień Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus nagrodził laureatów konkursu, którzy okazali się najlepsi w kategoriach: pejzaż „cztery pory roku” - kolaż artystyczny z tkanin, pejzaż „cztery pory roku” - technika malarstwo, tekst ekologiczny oraz instalacja artystyczna - „drzewo przestrzenne”. Łącznie wyróżnienia otrzymało 60 uczniów. Na zakończenie gali uczestnicy zobaczyli pokaz, przygotowany przez uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie. /Fot. K.Szyjka/

Czytaj dalej

Majowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2017.05.10.tapeta
Przygotowaliśmy kolejne w tym roku zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na majowym kalendarzu znalazło się zdjęcie Biblioteki Publicznej przy ul. Topolowej w Chełmku. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek
Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.): 12 826
12 826
obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru
Inwestycje łącznie (plan na 2016 rok): 4 325 372,00 PLN
4 325 372,00 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 30 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand