• 13-27 kwietnia - "Spotkanie z gliną".

   Warsztaty ceramiczne. Godzina 16 i 17.30
  • 28 kwietnia - "Początek Królewskiego Flisu na Wiśle"

   Spotkanie obok mostu kolejowego na Wiśle
  • 30 kwietnia - III Rajd Konny Ułanów

   Dom Ludowy w Bobrku - szczegóły na plakatach
  • 21-22 maja - Dni Chełmka 2016

   Disco Polo Live - szczegóły na plakatach
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

13027

Liczba ludności
13027

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na  stronie internetowej Gminy Chełmek.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

1 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Malopolskiego

1 edycja budzetu ob wm

1 edycja budzetu ob wm daty

Zapraszamy na spotkania informacyjne w naszym subregionie - Małopolska Zachodnia:

 • Wadowice - 25 kwietnia (poniedziałek) - 1700 - ul. Teatralna 1, Wadowickie Centrum Kultury - sala kameralna
 • Myślenice - 26 kwietnia (wtorek) - 1600 - ul. Piłsudskiego 20, Myslenicki Ośrodek Kultury i Sportu
 • Chrzanów - 28 kwietnia (czwartek) - 1400 - ul. Focha 3, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego
 • Oświęcim - 28 kwietnia (czwartek) - 1700 - ul. Śniadeckiego 24, Oświęcimskie Centrum Kultury

Dopłaty bezpośrednie dla rolników

2016.04.19.ARiMRAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2016 rok. Treść komunikatu można poznać poniżej.

Czytaj dalej

Wspólnymi siłami oczyścili Przemszę

2016.04.18.Przemsza
Dużym sukcesem okazała się akcja „Czysta Przemsza”, zorganizowana przez Klub Miłośników Ziemi Chełmeckiej, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz Klub Ekologiczny Gaja. W piątek przez osiem godzin ponad 80 wolontariuszy – mieszkańców, harcerzy, uczniów, gości przybyłych z innych miejscowości i wielu innych osób, sprzątało śmieci, nagromadzone przez wiele lat. Wśród najczęstszych odpadków, takich jak różnego rodzaj rodzaju butelki, papiery i plastiki znalazła się także...lodówka. Uczestnicy sprzątali nie tylko na lądzie, ale również z kajaków, zakupionych przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszyscy przybyli otrzymali pamiątkowe pocztówki i wpisali się na wielką listę opiekunów Przemszy.

Czytaj dalej

Ogólnopolskie sukcesy uczniów z Chełmka

2016.04.15.konkursy 3
Po raz kolejny uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku zostali nagrodzeni w ogólnopolskich rywalizacjach: VI edycji Konkursu Origami „Magia zamknięta w papierze” w Gliwicach oraz XVI Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Igiełka - Zamość 2016”. Wyniki prezentujemy poniżej. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj dalej

30 tysięcy złotych dla działkowców z Chełmka

2016.04.08.dotacja
Po 15 tysięcy złotych dotacji celowej z budżetu gminy otrzymały dwa Polskie Związki Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy: „Czerwony Kapturek” oraz im. Jana Kilińskiego w Chełmku. Decyzja o przekazaniu pieniędzy zapadła w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej. Otrzymane dotacje przeznaczone będą na pokrycie kosztów prac remontowo-budowlanych.

Czytaj dalej

„W moim obiektywie”

2016.04.07. Foto
Maciej Dworniczek, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz Klub Miłośników Fotografii w Chełmku zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Chełmek do udziału w konkursie fotograficznym „W moim obiektywie”. Termin zgłaszania prac mija 16 maja. Na zwycięzców jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji wraz z regulaminem można znaleźć na stronie www.moksir.chelmek.pl

Samorządowcy dyskutowali na temat przyspieszenia budowy S1

2016.04.19.S1
W Miejskiej Bibliotece Publicznej „Galeria Książki” w Oświęcimiu zorganizowano spotkanie, dotyczące budowy drogi ekspresowej S1 wraz z obwodnicami Oświęcimia oraz Bierunia, w którym uczestniczyli posłowie, starosta, samorządowcy poszczególnych gmin, przez które przebiegać będzie planowana trasa oraz dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. Budowa drogi ekspresowej Mysłowice (węzeł Kosztowy II) – Bielsko-Biała (węzeł Suchy Potok) jest kluczową inwestycją dla rozwoju gospodarczego Polski Południowej, czyli Małopolski i Śląska. Zebrani przyjęli rezolucję, w której apelują o szybkie rozpoczęcie budowy S1 zgodnie z wariantem „E”. Według obecnych planów GDDKiA prace powinny rozpocząć się w kwietniu 2020, a zakończyć w maju 2022 roku. Planowane warianty przebiegu trasy można poznać tutaj (wariant „E” zaznaczony na kolor czerwony). Treść przyjętej rezolucji znajduje się poniżej. /Fot. Katarzyna Kwiecień - UM Oświęcim/

Czytaj dalej

Mieszkańcy dyskutowali na temat rewitalizacji gminy

2016.04.19.rewitalizacja 1
14 i 15 kwietnia w Chełmku, Gorzowie i Bobrku zorganizowano spotkania, poświęcone opracowaniu Programu Rewitalizacji dla Gminy Chełmek na lata 2016-2020. W trakcie warsztatów, prowadzonych przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej z Małopolskiego Instytutu Rozwoju Demokracji Lokalnej w Krakowie, mieszkańcy składali swoje uwagi i propozycje do ujęcia we wspomnianym dokumencie, będącym odpowiedzą na potrzeby lokalnej społeczności. Wśród poruszanych tematów znalazły się takie zagadnienia, jak „rewitalizacja jako wyzwanie i szansa dla mieszkańców gminy”, „obraz Gminy Chełmek według danych statystycznych” oraz „problemy społeczne Gminy Chełmek na mapach – prezentacja analiz przestrzennych”. Na kolejnych spotkaniach przedstawione problemu będą szczegółowo omawiane. Prace nad programem potrwają do końca października. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Wędkarski sukces drużyny z Chełmka

2016.04.18.wędkowanieMiniony weekend okazał się bardzo udany dla reprezentacji naszej gminy. W trakcie Powiatowych Samorządowych Zawodów Wędkarskich na jeziorze Długim w Rajsku drużyna w składzie: Urszula Dworniczek, Maciej Dworniczek i Łukasz Wieroński zajęła drugie miejsce. Była to pierwsza rywalizacja w ramach tegorocznego Grand Prix. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy. Fot. Łukasz Wieroński

Czytaj dalej

Uczniowie wykazali się znajomością bezpieczeństwa w ruchu drogowym

2016.04.11. turniej
Końcem marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Podolszu zorganizowano międzyszkolny etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla gimnazjalistów. W zawodach rywalizowało osiem drużyn, w tym także ekipa z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku w składzie: Konrad Wilczak, Konrad Piwowarczyk i Kamil Sitek. Gimnazjaliści z „jedynki” zajęli III miejsce i zapewnili sobie udział w kolejnym etapie turnieju, czyli etapie powiatowym.

Czytaj dalej

Współpraca partnerska z Leinefelde–Worbis

2016.04.08. Leinefelde 2
Od 29 marca do 3 kwietnia 20 uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uczestniczyło w międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Miejscem tegorocznego, już siódmego spotkania, było zaprzyjaźnione z Gminą Chełmek miasto Leinefelde–Worbis, położone w Turyngii. Zajęcia odbywały się w ramach akcji #2gether4more, która upamiętnia 25–lecie działalności organizacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Czytaj dalej

Samoobsługowy alkomat w Komisariacie w Chełmku

2016.04.06.alkomat

Przypominamy, że Komisariat Policji w Chełmku jest wyposażony w ogólnodostępny, bezpłatny alkomat. Wszyscy kierowcy, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą samodzielnie dokonać kontroli zanim usiądą za kierownicą. Urządzenie znajduje się w poczekalni komisariatu. Jego obsługa jest bardzo prosta, wystarczy wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić w otworze urządzenia i następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Wynik można poznać już po kilku sekundach. /Zdjęcie pochodzi ze strony www.oswiecim.policja.gov.pl/

 

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 30 Kwiecień 2016    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub