Informator Teleadresowy

flaga1
konsultacje
logo strategia

Program Informacyjny

Opłaty

Miasta Partnerskie

ISO 9001:2009

Archiwum

Kalendarz wydarzeń

<<  Sierpnia 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości 
Wirtualny Space po Gminie Chemek

Aktualności
„Nie znam nudy – cykl zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży"
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 08:44

Dzieci i młodzież z gminy Chełmek aktywnie spędzają wakacje...

Od 11 lipca br. Gmina Chełmek wraz ze Świetlicą Środowiskową w Chełmku realizuje projekt pn. „Nie znamy nudy – cykl zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży", dofinansowany w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, który zakończy się 28 sierpnia.

Projekt „Nie znamy nudy – cykl zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży" powstał z myślą o młodych osobach, dla których sposobem na nudę są niekontrolowane przez nikogo zabawy podwórkowe lub gry komputerowe .

Bierze w nim udział 30 osób, które zgłosiły się w ramach otwartego naboru, przeprowadzonego na początku lipca br. Zajęcia są bezpłatne.

Przedsięwzięcie łączy w swych zamierzeniach aktywność ruchową z rozwojem zainteresowań odmiennych od codziennego trybu życia uczestników.

Całość działań składa się z cyklu szkoleń i zajęć typu fotograficznego, warsztatów udzielania I pomocy przedmedycznej oraz warsztatów jazdy konnej jako jednej z form aktywności ruchowej.

Projekt ma na celu nabywanie nowych umiejętności, rozwijanie pasji oraz przede wszystkim dobrą zabawę i ciekawe spędzanie czasu podczas wakacji.

28 sierpnia na zakończenie zadania przewidziana jest impreza plenerowa, mająca na celu zademonstrowanie zdobytych przez dzieci umiejętności.

Zobacz więcej ...
 
Rajd
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 07:46

Plakat bezLOGO BOBREK

 
Remont ul. Oświęcimskiej rozpoczęty!
wtorek, 29 lipca 2014 14:07

Informujemy, że rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Oświęcimskiej w Gorzowie i Chełmku.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1808K, 1900K ul. Oświęcimska w Gorzowie i Chełmku" jest wspólnym przedsięwzięciem Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Gminy Chełmek. Każda ze stron partycypuje w kosztach realizacji zadania na poziomie 50% wkładu własnego. Całkowita wartość przebudowy ul. Oświęcimskiej to ok. 2,57 mln zł, z czego połowa to dotacja pochodząca ze środków budżetu państwa, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w województwie małopolskim. Dzięki staraniom lokalnych władz i wsparciu zewnętrznemu uda się przebudować blisko 3,5 km drogi, która stanowi jeden z ważniejszych traktów komunikacyjnych w powiecie.

DSC 0194

Etap I inwestycji potrwa ok. 2 miesiące. Przedmiotowy etap prac obejmuje przebudowę drogi na odcinkach: a) od skrzyżowania DW933 (ul. Krakowska) z ul. Oświęcimską do skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z ul. Oświęcimską; b) od skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Gorzowską do skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z DW780 (ul. Śląska).

Etap II, od skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z ul. Oświęcimską do skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Gorzowską, z uwagi na roboty kanalizacyjne rozpocznie się w późniejszym terminie i potrwa do października 2014 roku.

W trakcie prowadzenia robót została utrzymana komunikacja publiczna oraz dojazd mieszkańców do posesji. Szczegółowe informacje w temacie realizowanego przedsięwzięcia można uzyskać u zarządcy w/w drogi powiatowej tj. ul. Oświęcimskiej, czyli w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu w Wydziale Inwestycji, Rozwoju i Dróg, telefony: 33 844 96 90, 844 97 21 do 24.

 
"Pierwszy dzwonek" - wsparcie dla rodzin wielodzietnych
poniedziałek, 28 lipca 2014 09:14

„Pierwszy dzwonek"

Gmina Chełmek zamierza przystąpić do programu „Pierwszy dzwonek" ogłoszonego przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych, oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Wsparcie udzielane jest jednorazowo w minimalnej kwocie 150 zł dla ucznia.

W związku z powyższym rodziny posiadające na utrzymaniu 4 i więcej dzieci w wieku do 18 lat (lub uczących się w wieku do 24 lat), przy czym co najmniej jedno uczęszczające do szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej proszone są o złożenie deklaracji w szkołach do dnia 30 lipca 2014. Deklaracje dostępne są w szkołach na terenie Gminy lub do pobrania stąd (wersja edytowalna doc, wersja do druku pdf), natomiast regulamin programu dostępny jest pod tym linkiem.

Referat Oświaty

 
UWAGA UPAŁY
niedziela, 27 lipca 2014 14:53

Ostrzeżenie 34/2014

sun 

UWAGA: prognozowane upały - stopień zagrożenia 3 stopnia.

OSTRZEŻENIE 34.2014

PORADNIK - CO ROBIĆ W CZASIE UPAŁÓW?/KLIKNIJ/

 
Cicha nawierzchnia w Chełmku
wtorek, 22 lipca 2014 12:27

Cicha nawierzchnia w Chełmku

cicha nawierzchnia 2

Z przyjemnością informuję, że nasze starania o remont drogi wojewódzkiej nr 780 zakończyły się sukcesem i na ul. Krakowskiej oraz ul. Piastowskiej zostanie wykonana tzw. „nawierzchnia cicha”.

Wymiana obecnej nawierzchni asfaltowej na innowacyjną, znacznie redukującą hałas, potrwa od 22 lipca do ok. 15 sierpnia. Roboty budowlane będą prowadzone na odcinku od 300 km 0+000 do 330 km 0+790 o długości 2201 mb.

W ramach w/w zadania pn. „Modernizacja odcinków dróg wojewódzkich – DW 780 na odcinku Libiąż – Chełmek z zastosowaniem nawierzchni redukującej hałas” wykonane zostaną następujące prace:

 • wykonanie nawierzchni redukującej hałas;cicha nawierzchnia 1
 • roboty przygotowawcze i rozbiórkowe;
 • wzmocnienie konstrukcji nawierzchni lub przebudowa konstrukcji nawierzchni;
 • remont poboczy gruntowych;
 • remont odwodnienia;
 • remont skrzyżowań z drogami bocznymi;
 • remont urządzeń bezpieczeństwa ruchu;
 • remont cząstkowy chodnika;
 • zabezpieczenie i przebudowa urządzeń obcych i uzbrojenia terenu;
 • wykonanie stałej organizacji ruchu;
 • roboty wykończeniowe i porządkowe;

Inwestorem przedsięwzięcia jest zarządca DW 780 - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wykonawcą zadania, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma SKANSKA S.A.

 

Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

 
Letnia Spartakiada
środa, 23 lipca 2014 10:08

Letnia Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych

Dnia 28 czerwca 2014 roku na terenie kompleksu sportowego „Moje boisko Orlik 2012” w Chełmku odbyła się „Letnia Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych”. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy pod patronatem Dyrektora SZS-P nr 2 w Chełmku, Marka Idzika, byli animatorzy sportu na tutejszym obiekcie – Radosław Gąska oraz Radosław Szewczyk. Uczestnikami turnieju były osoby niepełnosprawne z terenu gminy Chełmek i pobliskich miejscowości.

TURNIEJ5

Dowiedz się więcej ...
 
90 lecie OSP Gorzów
poniedziałek, 21 lipca 2014 13:15

90 – lecie OSP Gorzów

ospUważam strażaków poniekąd

za Apostołów dobroczynności i miłosierdzia,

za tych którzy przychodzą nie tylko z ratunkiem,

ale niosą pociechę cierpiącym”. /Papież Pius XI – 1937/

W dniu 19 lipca 2014r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 90 – lecia OSP Gorzów. Historia jednostki sięga początku XX wieku, kiedy to Książe Sapieha, ówczesny właściciel Klucza Bobreckiego w skład, którego wchodziła również wieś Gorzów, założył Towarzystwo Pożarnicze.

Dowiedz się więcej ...
 
Komunikat MZGK
wtorek, 15 lipca 2014 10:43

K O M U N I K A T

logo mzgk

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku Spółka z o.o. informuje, że w związku z prowadzonymi pracami drogowymi i związaną z tym częściową wymianą wodociągów, w najbliższych, kilkunastu dniach w rejonie ulic:

 

 • Klonowej

 • 11 Listopada,

 • Andersa

 • 25 Stycznia

mogą występować okresowe przerwy w dostawie wody, w dni robocze.

W związku z powyższym prosimy o zaopatrzenie się w stały zapas wody zaspokajający co najmniej minimalne, codzienne potrzeby. Powyższe prace powinny być zakończone w ciągu najbliższych, dwóch tygodni.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 
Seminarium - "Start Gospodyń Wiejskich"
czwartek, 10 lipca 2014 12:25

lgdlogoLGD „Dolina Soły" zaprasza na seminarium "Start Gospodyń Wiejskich" - aktualizacja

Województwo Małopolskie we współpracy z Lokalnymi Grupami Działania oraz Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego rozpoczęło realizację projektu skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Małopolski. Jego pierwszym etapem są seminaria powiatowe poświęcone m.in. możliwym formom wsparcia dla KGW (wsparcie doradcze, finansowe, organizacyjne).

W związku z powyższym Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły" serdecznie zaprasza koła gospodyń oraz zespoły śpiewacze z terenu Gminy Chełmek na Seminarium powiatowe, dotyczące organizacji i wsparcia finansowego stowarzyszeń kobiet wiejskich – „Start Gospodyń Wiejskich", które odbędzie się 23 lipca 2014 roku o godzinie 9.00 w Oświęcimiu, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 24 - Oświęcimskie Centrum Kultury (UWAGA !!! - zmienione miejsce spotkania). Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia dotyczące zakładania i prowadzenia stowarzyszenia, jako narzędzia umożliwiającego korzystanie ze środków publicznych. W ślad za rejestracją (założeniem) stowarzyszenia zostaną uruchomione środki finansowe (tzw. małe granty) z budżetu Województwa Małopolskiego dla nowopowstałych stowarzyszeń.

Informacji na temat spotkania udzielają pracownice Lokalnej Grupy Działania "Dolina Soły" – tel.33/843 60 28.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 58
©2009 Gmina Chełmek, projekt i wykonanie: infor-mat