• 10 maja - "Podziel się pomysłem"

   Warsztaty samokształceniowe nauczycieli - Dom Ludowy w Gorzowie0
  • 13 maja - Koncert Andrzeja Makarewicza

   Godzina 18, zaprasza MOKSiR
  • 14 maja - "Perły PRLu" - VI Noc Muzeów w Chełmku

   Początek godzina 19 - Centrum Sportowe w Chełmku
  • 21-22 maja - Dni Chełmka 2016

   Disco Polo Live - szczegóły na plakatach
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

13027

Liczba ludności
13027

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na  stronie internetowej Gminy Chełmek.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

Uczestnicy projektu "O finansach w Bibliotece" odwiedzili Kraków

2016.05.07.ofinansach
Uczestnicy projektu "O finansach w Bibliotece", realizowanego przez chełmecką książnicę, wybrali się na wycieczkę do Krakowa, w trakcie ktorej odwiedzieli między innymi muzeum Czapskiego, rynek główny oraz Uniwersytet Jagielloński. Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tego wydarzenia. Pełną fotorelację można znaleźć tutaj.

Czytaj dalej

Program MOKSiR na maj

2016.05.05.MOKSiR
Zachęcamy do zapoznania się z majowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Celne strzelanie uczniów z SZS-P nr 2

2016.05.04.strzelanie 4Pod koniec kwietnia gimnazjaliści z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uczestniczyli w Powiatowych Zawodach Strzeleckich. Uczniowie okazali się dużą skutecznością w strzelaniu do tarczy, dzięki czemu zespół w składzie: Natalia Legut, Oliwia Kysiak, Wiktor Mazgaj, Kacper Ponikowski i Mateusz Małecki zajęli trzecie miejsce. W rywalizacji indywidualnej na najniższym stopniu podium stanęła także Natalia Legut.

Galary znowu popłynęły Wisłą

2016.04.28. Flis 1

Hej, flisacza dziatwo, hej, dalejże dalej, płyń do Gdańska z tratwą, po szumiącej fali. W czwartkowe przedpołudnie w miejscu, gdzie Przemsza łączy się z Wisłą, czyli na kilometrze „O”, zorganizowano wyjątkowe wydarzenie. W punkcie, w którym niegdyś rozpoczynała się większość rejsów po najdłuższej rzece w Polsce, zaczął się XI Królewski Flis na Wiśle. W tym dniu do Gdańska wyruszyła replika galara oraz łódź, zwana „Batem”. Jako pierwszy za ster chwycił Jakub Stonawski, prezes Klastra Górnej Wisły. Zanim jednak pasjonaci popłynęli królową polskich rzek odśpiewali tradycyjną pieśń „Kiedy ranne wstają zorze”, która dawno rozpoczynała każdy flisacki dzień. Film z tego wydarzenia można zobaczyć poniżej.

Czytaj dalej

Uczniowie pracowali „na własne konto”

2016.04.27. konto 2
Początkiem kwietnia, wraz z wysłaniem pracy konkursowej, zakończył się drugi etap programu „na własne konto”, który rozpoczął się zaraz po feriach zimowych. W projekcie uczestniczyło 14 uczniów gimnazjum Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie. Efektem finalnym zajęć jest teczka spółdzielni uczniowskiej.

Czytaj dalej

Udany występ młodych piłkarzy w Coca-Cola Cup

2016.04.25.coca 2
Młodzi piłkarze z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku zaliczyli znakomity występ w II rudzie turnieju Coca-Cola Cup. Drużyna pod okiem trenera Pawła Sidorowicza okazała się mało gościnna, pokonując na boisku Centrum Sportowego kolejno swoich rówieśników z Zaborza (2:1), Chrzanowa (4:2) i Olkusza (3:0). Tym samym gimnazjaliści wywalczyli awans do III rundy, czyli szczebla makroregionalnego. Finał całego turnieju zaplanowano na 21 maja w Rzeszowie. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

12 tysięcy na rozwijanie zainteresowań uczniów i wspieranie czytelnictwa

2016.05.05. biblioteka
Biblioteka Samorządowego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 2 w Chełmku otrzymała 12 tysięcy złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt zakłada rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Dzięki pieniądzom zakupione zostaną nowości biblioteczne. Książnica już wcześniej uzyskała wsparcie w ramach akcji ogólnopolskiej pod nazwą „Książki naszych marzeń”. Za pieniądze z projektu biblioteka zakupiła książki, nie będące podręcznikami, które zostały wybrane przez uczniów. Te publikacje mają pomóc młodemu czytelnikowi w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata a swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość dziecka otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania.

Czytaj dalej

Majowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2016.05.04.tapeta
Przygotowaliśmy kolejne zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na majowym kalendarzu znalazło się zdjęcie, przedstawiające stawy w Chełmku. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Czytaj dalej

Program "Rodzina 500 +" w Gminie Chełmek

rodzina plus chelmek

Ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadziła w życie program „Rodzina 500 +”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) - otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko. Z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do ukończenia przez nie 18 lat.

W Gminie Chełmek obsługę wymienionego wyżej Programu będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmku. Wnioski będzie można składać w MOPS w Chełmku od momentu startu Programu – od 1 kwietnia 2016 r.

W okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 kwietnia 2016 r. wnioski o świadczenie wychowawcze można składać dodatkowo w Urzędzie Miejskim w Chełmku przy ul. Krakowskiej 11.

W MOPS w Chełmku oraz w Urzędzie Miejskim w Chełmku lub ze strony internetowej Ośrodka [www.mops.chelmek.pl] można pobierać formularze wniosków „500+” oraz uzyskiwać informacje na temat procedury przyznania świadczenia wychowawczego.

Szczegółowe informacje na temat ww. Programu można uzyskać w MOPS w Chełmku od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 lub pod nr tel. 33 842 01 71 lub 33 846 13 39 .

W okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 kwietnia 2016 r. wnioski o świadczenie wychowawcze można składać dodatkowo w godzinach popołudniowych - we wtorki i w czwartki - do godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chełmku.

Informacja - Nie musisz iść do urzędu skarbowego po zaświadczenie o dochodach!

Pierwsze 81 rodzin otrzymało pieniądze z programu „Rodzina 500+”

2016.04.27.rodzina
W środę Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus spotkał się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zajmującymi się programem „Rodzina 500+”. Tematem rozmowy był przebieg wspomnianego programu na naszym terenie. Dzisiaj ośrodek wypłacił pierwszą transzę pieniędzy w łącznej kwocie 61,5 tysiąca złotych dla 81 rodzin, w tym 123 dzieciom, uprawnionym do świadczeń. Kolejne transze wypłacane będą w następnych miesiącach. Korzystając z okazji Burmistrz podziękował pracownikom za zaangażowanie i wykonywaną pracę.

"I dorośli i dzieci segregują śmieci"

2016.04.26.segregacja
Rozstrzygnęliśmy konkurs na hasło, promujące segregację śmieci, które znajdzie się na tworzonych właśnie torbach ekologicznych wielokrotnego użytku. Spośród blisko 80 nadesłanych propozycji wybrana została fraza „I dorośli i dzieci segregują śmieci” autorstwa Pani Ewy Hansel. Autorka w nagrodę otrzyma zestaw upominków z Gminy Chełmek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Wspólnymi siłami oczyścili Przemszę

2016.04.18.Przemsza
Dużym sukcesem okazała się akcja „Czysta Przemsza”, zorganizowana przez Klub Miłośników Ziemi Chełmeckiej, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz Klub Ekologiczny Gaja. W piątek przez osiem godzin ponad 80 wolontariuszy – mieszkańców, harcerzy, uczniów, gości przybyłych z innych miejscowości i wielu innych osób, sprzątało śmieci, nagromadzone przez wiele lat. Wśród najczęstszych odpadków, takich jak różnego rodzaj rodzaju butelki, papiery i plastiki znalazła się także...lodówka. Uczestnicy sprzątali nie tylko na lądzie, ale również z kajaków, zakupionych przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszyscy przybyli otrzymali pamiątkowe pocztówki i wpisali się na wielką listę opiekunów Przemszy.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Maj 2016    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena