• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 20 lipca - Zabawy ze śpiewem

   Godzina 16-18 - WDK Gorzów
  • 18-22 lipca - Piraci znad Przemszy

   II turnus zajęć, zaprasza MOKSiR
  • 27 lipca - Kartonowe Inspiracje

   Godzina 16 - zaprasza WDK Gorzów
  • 28 lipca - Warsztaty ceraminczje z RSTK

   Park Rodzinny w Chełmku - godzina 9
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

12826

Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.)
12 826

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Informacje na temat wstrząsów

2016.09.06. sejsmograf
Poniżej prezentujemy informacje na temat wstrząsów, otrzymywane z kopalń Janina, Ziemowit i Piast. Zawierają datę, godzinę oraz siłę wstrząsu. Informacja jest aktualizowana na bieżąco.

Czytaj dalej

Darmowe lekcje gry na gitarze dla początkujących i średnio-zaawansowanych

2016.09.06.gitara2
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne lekcje gry na gitarze klasycznej i akustycznej dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych. Zajęcia prowadzone są w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chełmku. Grupa podstawowa spotyka się w piątki w godzinach 14.15-15.45, grupa średnio-zaawansowana w godzinach 16.00-17.30. Zajęcia powadzi Kamila Sibik Więcej informacji można zdobyć w sekretariacie MDK przy ulicy Olszewskiego 1 w Oświęcimiu. Tel. 33 842 42 64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.mdkoswiecim.pl Zachęcamy do udziału.

Gorzów też czyta "Quo Vadis"

2016.09.02. narodowe
W Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie punktualnie o godzinie dziewiątej, przy miarowym biciu szkolnego zegara, zostały odczytane fragmenty powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Dyrektor Lucyna Elżbieciak rozpoczęła i zakończyła imprezę czytelniczą symbolicznym klapsem filmowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową pieczęć dokumentującą spotkanie. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości i już czekamy na zapowiedź kolejnej lektury. /Bibliotekarki z Gorzowa/

Jak bezpiecznie podążać do szkoły?

2016.09.02.droga
2 września dla uczniów rozpoczęła się prawdziwa nauka. Jednym z wyzwań, które mają do pokonania młodzi ludzie, jest codzienna droga z domu do szkoły. Z tego powodu w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 policjanci Komisariatu Policji w Chełmku wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku zorganizowali spotkanie dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Prelegenci poruszyli ważny temat bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieciaki dowiedziały się między innymi jak prawidłowo poruszać się po drogach, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jakie przepisy dotyczą osób, poruszających się pieszo. Spotkanie było jednym z wielu spotkań, organizowanych przez Policję i OSP.

Czytaj dalej

Wrześniowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2016.09.01.tapetawrzesien
Przygotowaliśmy kolejne zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na wrześniowym kalendarzu znalazło się zdjęcie, przedstawiające okolice mostu Benedykta XVI i Wisły. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Czytaj dalej

Program MOKSiR na wrzesień

2016.09.01.programMOKSIR
Zachęcamy do zapoznania się z wrześniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu

2016.09.06.zmiana organizacjiOd 19 września zmienia się organizacja ruchu na osiedlu Leśna w Chełmku w obrębie ulic: Księdza Wcisło, Poziomkowej i Jagodowej. Od tego dnia będzie tam obowiązywać strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h, wyznaczona znakiem B-43. Według Kodeksu Ruchu Drogowego znak ten oznacza „wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę" oraz informuje, że „umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi". Obowiązywać też będzie reguła prawej ręki. Zachęcamy wszystkich kierowców o szczególną uwagę i dostosowanie się do nowego oznakowania.

Ruszył nabór na drugi rok zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2016.09.05.UTWwww
Wraz z początkiem września rozpoczął się nabór słuchaczy na zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmku w roku akademickim 2016/2017. Wszystkie chętne osoby w wieku 50+, które są mieszkańcami Gminy Chełmek, zapraszamy do skorzystania z oferty i zapisania się na Uniwersytet, w ramach którego organizowane są liczne wykłady z różnych dziedzin oraz zajęcia, takie jak: taneczne, fitness, kabaretowo-teatralne, językowe, komputerowe oraz rękodzieło. Dodatkowo w nadchodzącym roku zostaną uruchomione dwa koła zainteresowań:
Koło hobbistyczne - w ramach którego będzie można zaprezentować swoje zainteresowania i przedstawić swoje zbiory (znaczków, monet, aparatów fotograficznych itp.)
Koło szachowe - podczas to którego zdobędziemy lub rozwiniemy techniki gry, co pozwoli nam organizować turnieje szachowe.
ZAPISY:
Aby zostać słuchaczem UTW wystarczy oddać wypełnioną Kartę Zgłoszenia, którą można pobrać w sekretariacie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmku przy ulicy Topolowej 6 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12:30 - 16:30) oraz dokonać wpłaty w wysokości 50 złotych (składka za uczestnictwo w Uniwersytecie Trzeciego Wieku). Serdecznie zapraszamy!

KARTA ZGŁOSZENIOWA

LGD "Dolina Soły" zaprasza na szkolenie

2016.09.02.szkolenie
Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej do udziału w szkoleniu w ramach któego omówione zostaną między innymi zasady ubiegania się o dofinansowanie, dokumenty aplikacyjne a także kryteria wyboru operacji. Warsztaty w naszej gminie odbędą się w czwartek 8 września w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku o godzinie 14. Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału w spotkaniu szkoleniowym pod nr tel. 33 8436028 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

„Quo vadis”, czyli wspólna lektura w SZS nr 1

2016.09.02.quo
Na dzień przed ogólnopolską akcją „Narodowe Czytanie” nauczycielki z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku zaprosiły przedstawicieli różnych grup, między innymi policji, straży pożarnej, Rady Miejskiej w Chełmku i studentów do wspólnego przeczytania fragmentów powieści „Qou vadis” Henryka Sienkiewicza. W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie chełmeckiej jedynki. Lekturze towarzyszyła oprawa muzyczna i graficzna, przygotowana wspólnie z młodzieżą. Młodzi ludzie mieli okazję nie tylko wysłuchać fragmentu jednego z najpopularniejszych dzieł polskiego powieściopisarza, ale także odpowiadali na pytania związane z usłyszanym tekstem.

Czytaj dalej

77 lat temu wybuchła II Wojna Światowa

2016.09.01.rocznica 4
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku mieszkańcy Chełmka 1 września spotkali się pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu, aby wspólnie uczcić pamięć ofiar największego konfliktu zbrojnego w historii świata. W tym roku przypada bowiem 77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wśród uczestniczących znaleźli się przedstawiciele Gminy, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerze i uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

Czytaj dalej

Witaj szkoło!

2016.09.01. rok szkolny
Po raz pierwszy od czerwca w szkołach w całej Polsce, także w Gminie Chełmek, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i nauczyciele, wypoczęci i uśmiechnięci po wakacyjnym wypoczynku, rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. W większości szkół na wszystkich oprócz spotkania z kolegami czekały także apele, poświęcone rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po nich wszyscy udali się do swoich klas, gdzie nauczyciele omówili jak będą wyglądały najbliższe dwa semestry. Rozpoczęcie roku w Bobrku było także okazją do pożegnania odchodzącej na emeryturę Lucyny Filipek, która przez wiele lat uczyła między innymi biologii. Łącznie w przedszkolach, klasach podstawowych i gimnazjach będzie się uczyć 1368 uczniów.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2016    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian