• monitoring powietrza   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę    http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/

  • 11 marca - Misterium Męki pańskiej

   Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR Chełmek. Godzina 13.
  • 16 marca - XX Amatorski Turniej Tenisa Stołowego

   MOKSiR Chełmek - godzna 16.30
  • 21 marca - VII Wieczór Poezji Własnej

   Biblioteka Publiczna, ul. Topolowa 8
  • 23 marca - XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny

   Stawy w Chełmku, godzina 12
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner fundusze

mpzp stare miasto

Konsultacje społeczne dot. Gminnego Programu Rewitalizacji

2018.03.30. rew
Burmistrz Chełmka informuje, że w dniach od 6 do 29 kwietnia 2018 r. prowadzone będą konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Chełmku w sprawie aktualizacji „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016- 2020”. Uwagi do dokumentu należy składać do dnia 29 kwietnia 2018 r. w formie:

• elektronicznej poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy (będzie dostępny do pobrania na stronie internetowej http://www.chelmek.pl/, zakładka „Rewitalizacja”, który należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• pisemnej poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy papierowy, który będzie dostępny w siedzibie Urzędu Miasta Chełmek, pok. Nr 9.
• ustnej podczas warsztatu konsultacyjnego adresowanego do mieszkańców Gminy Chełmek i interesariuszy obszarów rewitalizacji, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018r. o godz. 15.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, przy Placu Kilińskiego 3, 32-660Chełmek.
• ustnej podczas debaty społecznej mieszkańców Gminy Chełmek i interesariuszy obszarów rewitalizacji, która odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, przy Placu Kilińskiego 3, 32-660 Chełmek.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach poprzez obecność na spotkaniach konsultacyjnych oraz zgłaszanie uwag do dokumentu w Urzędzie Miejskim w Chełmku.

  Kliknij aby zobaczyć treść obwieszczenia

Kliknij aby zobaczyć treść obwieszczenia

  Projekt Uchwały w sprawie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016-2022

  Załącznik nr 1 do Uchwały - projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmek na lata 2016-2022

  Załącznik GPR 1 - Diagnoza

  Załącznik GPR 2a - Mapa Chełmka

  Załącznik GPR 2b - Mapa Chełmka

  Załącznik GPR 2c - Mapa Gorzowa

  Załącznik GPR 2d - Mapa Bobrek

  Załącznik GPR 2e - Schemat Arkuszy

Sukcesy najmłodszych uczniów z SZS-P nr 2 w Chełmku

2018.03.29.dzieci
Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu. Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki: I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia, II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic, Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia natomiast Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia. Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Światowy Dzień Wody

2018.03.29. woda 1
23 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku obchodziły Światowy Dzień Wody. Celem było rozwijanie zainteresowań otaczającym światem, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko. Na zaproszenie nauczycielek Jolanty  Wolnej i Elizy Pędziałek-Krysta oraz dzieci z grupy „Misie”  przedszkole odwiedziła Pani  Anastazja Wójcik. Pani Anastazja  w ciekawy  sposób wyjaśniła przedszkolakom obieg wody w przyrodzie.

Czytaj dalej

„Jakość powietrza to jakość życia”

2016.03.25.konkurs
Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku, Urząd Miejski w Chełmku, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o oraz Gminny Komitet Konkursowy pod patronatem Burmistrza Chełmka - Andrzeja Saternusa organizują XI Gminny Konkurs Ekologiczny. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału uczniów klas I-VII szkół podstawowych i klas II-III gimnazjum. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Wielkanocne spotkanie z twórczością ks. Jana Twardowskiego

2018.03.21. wielkanoc 1
W bibliotece publicznej i szkolnej Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie uczniowie spotkali się z twórczością księdza Jana Twardowskiego. Młodzi mieszkańcy z klasy czwartej odczytali teksty o tematyce wielkanocnej oraz rozmawiali o zwyczajach związanych z tym wiosennym świętem. Zapoznali się także z symboliką Świąt Wielkiej Nocy. Na zakończenie wspólnie zajęli się ozdabianiem papierowych pisanek i wykonywania plakatu.

Czytaj dalej

Jak chronić nasze środowisko? Zapraszamy na szkolenia

2018.03.20. szkolenia
Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" zapraszają na bezpłatny cykl szkoleń dla mieszkańców obszaru LGD z zakresu ochrony środowiska oraz przeciwdziałania zmianom klimatu i innowacji. Wszystkie informacje zawarte są na plakacie. Zapisy oraz informację odnośnie terminów pod numerem telefonu 33 845 21 33.

Czytaj dalej

Uczennice z Bobrka znają się na promowaniu zdrowego stylu życia

2018.03.29. konkurs
Kinga Zając z klasy 2 gimnazjum oraz Dominika Dragosz z klasy 7 szkoły podstawowej Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku reprezentowały w Krakowie szkołę oraz cały powiat oświęcimski podczas etapu okręgowego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada była przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmowała następujące szczeble: szkolny,  rejonowy, okręgowy (wojewódzki) i centralny, czyli finał. Podczas etapu okręgowego zajęły bardzo wysokie, ósme miejsce. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursowych zmagań i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

VII Wieczór Poezji Własnej

2018.03.29. poezji
VII Wieczór Poezji Własnej to już historia, ale zostały wspomnienia i garść pozytywnych emocji. Swoją twórczość prezentowali: Walentyna Iwanek, Wiesław Niemczyk, Józefa Ostrowska, Marianna Sitek, Mirosław Trybuś, Barbara Urbańczyk. Wiersze czytała Anna Matyja. Wydarzeniu towarzyszył koncert "Muzyka i przemijanie" wykonaniu Artura Gomółki. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i niepowtarzalną atmosferę. Wydarzenie odbyło się w Bibliotece Publicznej MOKSIR w dniu Międzynarodowego Dnia Poezji.

Uczniowie z Chełmka znają się na ruchu drogowy

2018.03.27. BRD 1
W połowie marca odbyły się eliminacje miejsko-gminne w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Podolszu. Dwie drużyny reprezentujące Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum stanęły na podium, uzyskując 3 miejsce i zapewnili sobie udział w kolejnym etapie turnieju, czyli etapie powiatowym. W skład drużyny w SP wchodzili: Paulina Bilska, Marcelina Wilczak, Konrad Matysik, Aron Wilczak. Gimnazjum reprezentowali: Patrycja Mazur, Kamil Sitek, Piotr Chanek. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych etapach.

Czytaj dalej

Uczniowie zostali czytelnikami

2018.03.21. slubowanie
W bibliotece szkolnej Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie odbyło się ślubowanie klasy I na czytelnika. Uczennice z aktywu bibliotecznego przygotowały mini przedstawienie teatralne pt: "Czerwony Kapturek". Do inscenizacji wykorzystały kukiełki i w ciekawy sposób zachęciły swoich młodszych przyjaciół do czytania oraz aktywnego korzystania z biblioteki. Zadbały o oprawę muzyczną i przygotowały zagadki dotyczące literatury dziecięcej.

Podziękowanie dla Rady Rodziców przy SZS w Bobrku

2018.03.15. szatniaaa
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku Radosław Gąska składają wyrazy podziękowania Radzie Rodziców przy SZS w Bobrku i sponsorom za wkład finansowy w kwocie 7 tysięcy złotych, przeznaczony na wyposażenie nowej szatni szkolnej.

Informacja dotycząca opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

prawo paragrafy
Szanowni Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Gminy Chełmek

Z dniem 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1566 ze zm.), która nakłada na Burmistrza Chełmka obowiązek pobierania opłat za szczególne korzystanie z wód polegające na wykonywaniu na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem mających wpływ na zmniejszenie naturalnej retencji terenowej przez wyłączenie więcej niż 70 % powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej. Podstawą prawną opłaty jest art. 269 ustawy Prawo wodne.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz