• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 10 października - "Powroty..."

   Godzina 18 - szczegóły MOKSiR
  • 12 października - Filmowy Dychanek

   "How are you"? - wstęp wolny
  • 17-19 października - "Wędrujące Ale Kino"

   Seanse kinowe, warsztaty, konkursy - szczegóły na plakatach
  • 20 października - Spotkanie KMF

   MOKSiR Chełmek - godzina 17.00
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner rewitalizacja

baner zalatw sprawe

Operacja Wojtka Szyjki zakończona sukcesem

2016.11.25.przyjacielePamiętamy wrześniową akcję charytatywną i koncert „Przyjaciele dla Wojtka”, podczas którego zbierane były pieniądze na pilną operację guza mózgu naszego mieszkańca. Takiego odzewu na prośbę o pomoc jeszcze w naszej gminie nie było.
- Dzięki uzbieranym funduszom Wojtek trafił do niemieckiej kliniki. Lekarze nie mieli wątpliwości, że był to ostatni moment. Po dziesięciu godzinach operacji zespół pod kierownictwem Profesora Martina Schuhmanna poinformował o sukcesie. Choć podczas samej operacji i po wybudzeniu były momenty trudne, to jednak dzięki wiedzy lekarzy i nowoczesnej aparaturze jaką dysponuje klinika w Tuebingen, Wojtek powrócił do nas. Specjalistom z Niemiec udało się usunąć cały guz, co daje to nadzieje, iż ta zdradliwa choroba może już nigdy nie powróci. Było to możliwe, bo wszyscy otworzyli swe serca dla zmagającego się z ciężką chorobą chłopca. Jesteśmy pewni, ze okazane dobro powróci zwielokrotnione do wszystkich darczyńców - mówi Piotr Szyjka, tata Wojtka.
Wojtkowi życzymy dużo wytrwałości i szybkiego powrotu do pełni sił. Dołączamy się także do podziękowań dla wszystkich darczyńców i wolontariuszy.

Pomaluj pierniczki dla Miłosza

2016.11.24.akcjamilosz
Już 2 i 3 grudnia po raz drugi zorganizowane zostaną darmowe warsztaty dekoracji pierniczków połączone ze zbiórką charytatywną na leczenie 15-letniego mieszkańca Chełmka - Miłosza Jaśko, cierpiącego na zaburzenia mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu 33 846 60 00 i trwają do 30 listopada. Dzieci proszone są o zabranie ze sobą fartuszka, butów na przebranie (w razie deszczu lub śniegu) oraz pudełeczka/opakowania na ozdobione pierniczki. Organizatorami akcji są Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, Ptyś Cafe oraz Cukiernia Ptyś.

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo seniorów – jak nie dać się oszukać?

2016.11.24.bezpieczny
W środę 7 grudnia o godzinie 14 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chełmku organizują spotkanie, na którym poruszą kwestie bezpieczeństwa osób starszych. Projekt „Bezpieczny Senior” to kontynuacja działań profilaktycznych, rozpoczętych kilka lat temu. Podczas zajęć policjanci udzielają wskazówek jak nie dać się oszukać oraz jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Przedstawiają także metody działania przestępców, którzy często wykorzystują łatwowierność seniorów. Warto dodać, że to właśnie ludzie starsi należą do grupy osób najczęściej narażonych na oszustwa i wyłudzenia.

Kolejny sukces młodych piłkarzy z Chełmka

2016.11.24.tureniej 1
Po efektownym zwycięstwie w rozgrywkach powiatowych piłki nożnej halowej, które padły łupem młodych zawodników z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku, przyszedł czas na rozgrywki rejonowe. 14 listopada w Libiążu wystąpiły 4 drużyny, rywalizujące ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Team z Chełmka po raz kolejny okazał się najlepszy, wygrywając wszystkie mecze: Chełmek – Olkusz 5:2, Chełmek – Libiąż 3:1, Chełmek – Andrychów 4:1. Młodzi zawodnicy nie osiedli na laurach i już dwa dni później w Myślenicach rywalizowali w finałach wojewódzkich. Do turnieju przystąpiło 6 najlepszych drużyn z całego województwa, które zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły (Kraków, Nowy Sącz, Tarnów), (Chełmek, Myślenice, Mikluszowice). Nasi młodzi reprezentanci uzyskali awans do grupy finałowej, w której znalazły się 4 zespoły. W ogólnej klasyfikacji lepsze okazały się tylko drużyny Myślenic, Tarnowa i Nowego Sącza. Czwarte miejsce w finałach wojewódzkich jest ogromnym sukcesem naszych młodych piłkarzy i trenera Pawła Sidorowicza. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Podatki lokalne w Gminie Chełmek w 2017 roku

dodatki pity dokumenty

Urząd Miejski w Chełmku informuje, iż w dniu 17 listopada 2016r., na wniosek Burmistrza, Radni już czwarty rok z rzędu utrzymali na niezmienionym poziomie stawki podatku od środków transportowych, które obowiązywać będą w przyszłym roku, za wyjątkiem pięciu stawek przewidzianych dla określonej grupy pojazdów, które zostały obniżone o 30 zł każda. Niezmienione zostały również stawki podatku od nieruchomości i w 2017 roku będą obowiązywały stawki takie same jak w roku bieżącym.

Od 1 stycznia 2017 roku przestanie obowiązywać zwolnienie z opodatkowania podatkiem od nieruchomości piwnic i strychów w budynkach mieszkalnych. Stawka podatku od nieruchomości dla wyżej wymienionych kondygnacji wyniesie połowę stawki podstawowej obowiązującej dla budynków mieszkalnych, tj. 0,32 zł za każdy metr kwadratowy. W związku z objęciem piwnic i strychów podatkiem, wpływy do budżetu w skali roku wyniosą ok. 22 600,00 zł i rozkładają się na 2063 budynki jednorodzinne.

/Referat Podatkowy/

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

2016.11.15.szczepienieMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o ochronnym szczepieniu lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie zrzucana w Małopolsce od 18 do 28 listopada. Tym samym konieczne jest przestrzeganie przez mieszkańców województwa kilku zaleceń, takich jak:

- nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów prowadzić na smyczy i w kagańcu,

- kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,

- nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się w środku szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. w razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Stypendia artystyczne na 2017 rok przyznane

2016.11.25.stypendia
Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przyznał stypendia artystyczne na 2017 rok dla uzdolnionych uczniów ze szkół gminy Chełmek. Otrzymali je Michał Rybak z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie, Klaudia Helbin, Maria Kalemba, Antonina Syska i Antoni Fąfara z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku oraz Anna Księżarczyk z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Zarządzenie Burmistrza Chełmka w sprawie przyznania stypendiów artystycznych uczniom Gminy Chełmek.

Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie 2016”

2016.11.24.konkurs
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz grup „0” do udziału w konkursie plastycznym „Boże Narodzenie 2016”. Prace mogą wykonane w technice malarskiej (farby plakatowe, tempery, akwarele i witrażowe) oraz rysunkowej (kredki ołówkowe, świecowe i pastele). Przygotowane prace (maksymalnie 2 sztuki) można składać w siedzibie ośrodka do poniedziałku 12 grudnia do godziny 18. W drugiej połowie grudnia komisja konkursowa wyłoni 10 autorów, którzy w styczniu otrzymają nagrody. Więcej szczegółów oraz regulamin można znaleźć na stronie www.moksir.chelmek.pl

Mammografia – zbadaj się i zyskaj spokój

2016.11.24.mamografia8 grudnia w Parku Rodzinnym w Chełmku wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego (prześwietlenia piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wyrywania Raka Piersi. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem 58 666 24 44 lub online www.mammo.pl. Zachęcamy do skorzystania z badania.

Czytaj dalej

Uczniowie kibicowali polskiej reprezentacji

2016.11.23.pilka
Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w wyjeździe na mecz piłkarski reprezentacji U-21 Polski i Niemiec, który był rozgrywany 15 listopada w Tychach. Możliwość oglądnięcia młodzieżowej reprezentacji Polski była dużym przeżyciem dla uczniów, a także okazją do nauki kulturalnego kibicowania. Po sportowej walce nasza reprezentacja pokonała zawodników z Niemiec 1:0.

Policjanci z Chełmka otrzymali nowy samochód

2016.11.16.samochod 12Od początku listopada funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chełmku mogą korzystać z nowego radiowozu. Kluczyki do pojazdu na ręce Komendanta Tomasza Balona przekazał Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który korzystając z okazji podziękował policjantom za dobrą służbę oraz zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i niesienie pomocy mieszkańcom. Nowy samochód posiada stosowne policyjne wyposażenie. Warto dodać, że gmina Chełmek na zakup pojazdu przekazała blisko 30 tysięcy złotych.

Czytaj dalej

Mieszkańcy pamiętali o 98. rocznicy odzyskania niepodległości

2016.11.14.niepodleglosci6
W piątek 11 listopada w naszej gminie odbyły się główne uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wspólne świętowanie 98. rocznicy odzyskania wolności przez Polskę rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Chełmku, w której uczestniczyli mieszkańcy Chełmka, przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Andrzejem Saternusem na czele, Radni Rady Miejskiej, strażacy z OSP Chełmek, delegacje ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji. Następnie wszyscy przeszli na wzgórze „Skała”, gdzie pod pomnikiem Grunwaldzkim złożyli kwiaty i wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyły się biesiadą patriotyczną. Zdjęcia: Paweł Waligóra

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek
Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.): 12 826
12 826
obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru
Inwestycje łącznie (plan na 2016 rok): 4 325 372,00 PLN
4 325 372,00 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 6 Grudzień 2016    |    Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna