2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

13027

Liczba ludności
13027

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na nowej stronie internetowej Gminy Chełmek.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową, odświeżoną stronę internetową Gminy Chełmek. Wprowadziliśmy na niej liczne zmiany, które mają uporządkować tematycznie rzeczy, pojawiające się na tej stronie. Wszystko po to, aby dostęp do potrzebnych informacji  był jeszcze wygodniejszy i szybszy.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

MZGK w Chełmku ostrzega przed oszustami!

uwaga niebezpieczenstwo

W związku z docierającymi do MZGK w Chełmku Sp. z o.o. informacjami o pojawieniu się osoby podającej się za nadzorująca wykonywanie przyłączy kanalizacyjnych i pobierającą od mieszkańców za ten „nadzór” pieniądze, informujemy, że nadzór nad wykonaniem przyłączy kanalizacyjnych sprawowany jest wyłącznie przez nasz zakład i nieodpłatnie.

Wszelkie takie przypadki wyłudzania pieniędzy prosimy zgłaszać na policję.

Pomóżmy potrzebującym przetrwać zimę!

zima ferie

Szczególnie w okresie zimowym, umownie przyjmowanym w pomocy społecznej od początku października, w ramach wykonywania zadań statutowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmku zaplanowano i zaczęto już wnikliwe rozeznawanie przez pracowników socjalnych potrzeb środowisk osób samotnych, ubogich i w podeszłym wieku. Powyższe pomocowe działania statutowe MOPS zintensyfikowano, ponieważ ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne, okres zimowy skutkuje pogorszaniem się sytuacji bytowej i finansowej niektórych grup osób. Są to przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne oraz bezrobotni trudniący się pracami sezonowymi, którzy w okresie przestoju w niektórych branżach, szczególnie remontowo – budowlanych, pozostają bez dochodu.

Czytaj dalej

Jak zaprogramować robota?

2015.10.12.robot
Początkiem października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku dzieci i młodzież z podstawówki i gimnazjum uczyły się programowania. Ponad trzygodzinne warsztaty pokazowe opierały się na prezentacji narzędzi i nauce budowania podstawowych robotów z zestawów klocków LEGO Mindstroms EV3, które na zakończenie miały pokonać tor przeszkód, stworzony przez uczestników zajęć. Równocześnie pracownicy Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum” zorganizowali spotkanie dla dorosłych, w trakcie którego zaprezentowali działalność Gminnych Ośrodków Programowania „GO_PRO!” oraz sposoby i zasady finansowania tego typu przedsięwzięć w bibliotekach.

Czytaj dalej

Komunikat - zmiany w kursach autobusów

uwaga niebezpieczenstwo

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu informuje, że w związku z przebudową skrzyżowania ulic: Konarskiego, Nideckiego i Orląt Lwowskich w Oświęcimiu z chwilą wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Konarskiego, kurs linii 32 z Chełmka (o godz. 655, 1020 i 1610) oraz kurs 22 z Gromca (o godz. 1400) zostaną skrócone do przystanku Dworzec PKP.
Pasażerom jadącym w/w kursami zostanie zapewniona możliwość przesiadki do autobusów linii miejskich jadących w kierunku Zakładów Chemicznych bez konieczności zakupu kolejnego biletu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Bezpłatne badanie mammograficzne w Parku Rodzinnym

2015.10.22.mammografia
20 listopada i 4 grudnia do Parku Rodzinnego przy ulicy Brzozowej 4 w Chełmku przyjedzie Mammobus. Wszystkie panie w wieku od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych badań mammograficznych, będą mogły w tym dniu w godzinach od 9 do 15 zrobić je za darmo. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerami 58 325 76 02 oraz 58 325 76 05. Akcję bezpłatnych badań organizuje NZOZ Mammo-Med wraz z Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych.

Czytaj dalej

UWAGA: Tymczasowa zmiana przystanków w Gorzowie

2015.10.14.przystankiOd czwartku 15 października zmienia się trasa przejazdu przez Gorzów autobusów komunikacji miejskiej oraz busów. Tymczasowo wyłączone z użytku zostają przystanki na ulicy Gorzowskiej i Szkolnej. Zastępcze miejsca zatrzymywania się autobusów i busów będą umiejscowione przy skrzyżowaniu ulicy Oświęcimskiej i Nowowiejskiej oraz przy skrzyżowaniu ulicy Oświęcimskiej i Polnej. Zmiana potrwa do czasu zakończenia remontu dróg na ulicy Szkolnej i Gorzowskiej.

Informacja Burmistrza Chełmka w sprawie KWK "Ziemowit"

podpisanie dokumentu

Na początku roku przekazywałem Państwu informację o dobiegającej końca eksploatacji górniczej ścian w rejonie Chełmu Śląskiego przez KWK Piast. Wydobycie zostało przeniesione w kierunku zachodnim obszaru górniczego, w rejon znajdujący się w dużej odległości od terenu naszej gminy. Pojawiła się szansa na w miarę spokojną egzystencję w sąsiedztwie tejże kopalni.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 27 Listopad 2015    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek