• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 10 października - "Powroty..."

   Godzina 18 - szczegóły MOKSiR
  • 12 października - Filmowy Dychanek

   "How are you"? - wstęp wolny
  • 17-19 października - "Wędrujące Ale Kino"

   Seanse kinowe, warsztaty, konkursy - szczegóły na plakatach
  • 20 października - Spotkanie KMF

   MOKSiR Chełmek - godzina 17.00
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner rewitalizacja

baner zalatw sprawe

Ponad 50 lat razem

2016.10.06.gody
„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy” - napisała w wierszu „Nic dwa razy” polska noblistka Wisława Szymborska. Słowa te z pewnością towarzyszyły parom, które w sobotnie przedpołudnie 8 października spotkały się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, aby wspólnie świętować złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody. Było to święto nie tylko małżonków, ale także rodzin: dzieci, wnuków, prawnuków. Każda z tych par mogłaby udzielić wielu porad młodym osobom, które dopiero co wchodzą na trudną, ale jakże piękną drogę wspólnego życia. Dlatego też Andrzej Saternus, Burmistrz Chełmka, wręczając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dziękował parom za wzór dla młodego pokolenia oraz życzył zdrowia i samych radosnych chwil. Fot. Mirosław Saternus

Czytaj dalej

VG Polska ponownie inwestuje w Chełmku

2016.10.03.vg
W piątek 30 września w siedzibie VG Polska, jednej z największych firm działających w Chełmku i największej tego typu w Europie, zorganizowano spotkanie, podczas którego podsumowano wyniki ostatnich lat oraz oddano do użytku dwie nowoczesne maszyny, warte blisko 2,2 miliona euro. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście z Polski i Belgii, między innymi Colette Taquet – Ambasador Belgii, Federic de Somer – właściciel Van Genechten Packaging, Tomasz Pisula – dyrektor Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Jacek Krupa – Marszałek Małopolski oraz Andrzej Saternus – Burmistrz Chełmka. Firma, zajmująca się produkcją opakowań kartonowych, zatrudnia obecnie 182 pracowników i jest jednym z 10 zakładów rozlokowanych w 7 krajach. VG Polska przy wielu okazjach wspiera także finansowo Gminę Chełmek, za co niejednokrotnie otrzymywała statuetkę „Złota Sakiewka”.

Czytaj dalej

Nowe technologie w kontaktach z Policją

Informujemy mieszkańców Gminy Chełmek, że istnieje możliwość zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (mapa interaktywna). Stanowi ona platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

UWAGA - mapa ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.


Ponadto informujemy że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z systemem Android. Wersja na system iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni. Usługa jest bezpłatna.

"Odblaskowa Szkoła 2016/17" w SZS nr 1 w Chełmku

2016.09.20 odblaskowa szkola

Po raz kolejny Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku bierze udział w akcji "Odblaskowa Szkoła 2016/17" organizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Udział w tej akcji daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Zachęcamy rodziców oraz uczniów do aktywnego uczestnictwa we wszystkich akcjach organizowanych w ramach tego konkursu. Więcej szczegółów pod adresem: http://szkola1chelmek.pl/index.php/konkurs

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu

2016.09.06.zmiana organizacjiOd 19 września zmienia się organizacja ruchu na osiedlu Leśna w Chełmku w obrębie ulic: Księdza Wcisło, Poziomkowej i Jagodowej. Od tego dnia będzie tam obowiązywać strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h, wyznaczona znakiem B-43. Według Kodeksu Ruchu Drogowego znak ten oznacza „wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę" oraz informuje, że „umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi". Obowiązywać też będzie reguła prawej ręki. Zachęcamy wszystkich kierowców o szczególną uwagę i dostosowanie się do nowego oznakowania.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Bobrku

roboty drogowe
Firma Skanska, realizująca zadanie pn. „Budowa tras rowerowych w Małopolsce – Zadanie nr 1. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) – odcinek II: od gminy Brzeszcze do gminy Skawina” informuje o tymczasowej zmianie organizacji ruchu na odcinku od ul. Świerkowej w Broszkowicach do rejonu ul. Lipowej w Bobrku. W tym miejscu budowany będzie chodnik oraz ścieżka rowerowa zlokalizowane przy jezdni, przez co konieczne będzie zwężenie fragmentu Drogi Wojewódzkiej. Utrudnienia potrwają od 16 sierpnia do 15 grudnia 2016 roku.

Październikowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2016.10.04.kalendarz
Przygotowaliśmy kolejne zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na październikowym kalendarzu znalazło się zdjęcie, przedstawiające plac reprezentacyjny w Chełmku. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Czytaj dalej

Program MOKSiR na październik

2016.10.03.moksi
Zachęcamy do zapoznania się z wrześniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Nowy numer "Echa Chełmka"

2016.09.26.Echo Chełmka
W internecie oraz w wielu punktach w naszej gminie jest już dostępny najnowszy numer "Echa Chełmka". Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

Informacje na temat wstrząsów

2016.09.06. sejsmograf
Poniżej prezentujemy informacje na temat wstrząsów, otrzymywane z kopalń Janina, Ziemowit i Piast. Zawierają datę, godzinę oraz siłę wstrząsu. Informacja jest aktualizowana na bieżąco.

Czytaj dalej

Remont ulic Staicha i Baty

uwaga roboty drogowe
Dziś przekazany został plac budowy związany z remontem i przebudową ulic Staicha i Baty. W związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na tej drodze. Remont zakłada wykonanie nowych chodników, miejsc postojowych, kanalizacji oraz nowej nawierzchni. Przy okazji prac możliwe będzie uzyskanie gruzu z chodników i krawężników, frezu asfaltowego oraz ziemi z korytowania. O szczegóły można pytać w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Remont zakończy się do 17 października 2016 roku.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1903K - ul. Krasińskiego w Chełmku

roboty drogowe

Na podstawie zawiadomienia wykonawcy, firmy P.R.I.I. Skawex, informujemy że z dniem 02 sierpnia br. (tj. wtorek) od godziny 800 zamknięta częściowo (z wyłączeniem autobusów) zostanie ulica Krasińskiego w Chełmku.

Natomiast od dnia 08 sierpnia br. (tj. poniedziałek) powyższa ulica zostanie na czas przebudowy całkowicie zamknięta w okresie do 15 grudnia br.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek
Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.): 12 826
12 826
obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru
Inwestycje łącznie (plan na 2016 rok): 4 325 372,00 PLN
4 325 372,00 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 25 Październik 2016    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora