• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 20 lipca - Zabawy ze śpiewem

   Godzina 16-18 - WDK Gorzów
  • 18-22 lipca - Piraci znad Przemszy

   II turnus zajęć, zaprasza MOKSiR
  • 27 lipca - Kartonowe Inspiracje

   Godzina 16 - zaprasza WDK Gorzów
  • 28 lipca - Warsztaty ceraminczje z RSTK

   Park Rodzinny w Chełmku - godzina 9
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

12826

Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.)
12 826

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na  stronie internetowej Gminy Chełmek.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

Informacja na temtat Afrykańskiego Pomoru Świń

2016.08.12.weter
W związku z pojawiającymi się nowymi ogniskami ASF u świń oraz przypadkami u dzików we wschodniej części kraju i realnym zagrożeniem rozprzestreniania się afrykańskiego pomoru świń na dalsze regiony kraju Powiatowy Lekarz Weterynarii przesyła ulotki informacyjne, dotyczące ASF. Materiały można znaleźć tutaj.

Remont ulic Staicha i Baty

uwaga roboty drogowe
Dziś przekazany został plac budowy związany z remontem i przebudową ulic Staicha i Baty. W związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na tej drodze. Remont zakłada wykonanie nowych chodników, miejsc postojowych, kanalizacji oraz nowej nawierzchni. Przy okazji prac możliwe będzie uzyskanie gruzu z chodników i krawężników, frezu asfaltowego oraz ziemi z korytowania. O szczegóły można pytać w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Remont zakończy się do 17 października 2016 roku.

Sierpniowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2016.08.05.tapeta
Przygotowaliśmy kolejne zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na sierpniowy, kalendarzu znalazło się zdjęcie, przedstawiające Festiwal Młodych w Parku Rodzinnym w Chełmku. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Tapeta 4:3 (1920x1440)
Tapeta 5:3 (2100x1261)
Tapeta 16:9 (2048x1152)
Tapeta 16:10 (1920x1200)

Za nami Światowe Dni Młodzieży - podziękowania

2016.08.01.podziekowanie
Szanowni Państwo,

W radosnej atmosferze dobiegły końca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Był to wyjątkowy czas. W ciągu ostatnich dwóch tygodni Polskę odwiedziło kilkaset tysięcy pielgrzymów ze 187 krajów świata. Ponad 1100 młodych ludzi z Portugalii i Brazylii gościło w Chełmku, Gorzowie i Bobrku, gdzie zostali przyjęci w Państwa domach, a także w naszych szkołach. Mieli oni okazję wiele nauczyć się o naszym kraju, kulturze i o nas samych. Także i my mogliśmy się od nich wiele nauczyć, przede wszystkim entuzjazmu, radości, spontaniczności oraz otwartości na drugiego człowieka. Był to czas, w którym mieliśmy okazję cieszyć się nie tylko obecnością młodych z innych krajów, ale także najważniejszego pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży – Papieża Franciszka, który pozostawił po sobie wiele cennych wskazówek, mogących pomóc w codziennym życiu. Cieszę się bardzo, że w drodze do Oświęcimia Ojciec Święty przejechał przez naszą Gminę, gdzie czekały na niego tłumy pozdrawiających mieszkańców.

Nasi młodzi goście są już w drodze do swoich domów. Gorąco wierzę, że całe dobro, które od nas otrzymali, na długo pozostanie w ich sercach i pamięci, co pomoże im promować na całym świecie polską gościnność i życzliwość. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym pragnę w tym miejscu podziękować. Jest ich tak dużo, dlatego niemożliwe jest wymienienie wszystkich z imienia i nazwiska. Jednak moja wdzięczność adresowana jest to każdej z tych osób.

Serdecznie dziękuję księżom z parafii Gminy Chełmek: ks. Kanonikowi Andrzejowi Leśnemu, ks. Kanonikowi Bogdanowi Leśniakowi, ks. Kanonikowi Stanisławowi Rapaczowi, ks. Kanonikowi Stanisławowi Szklanemu, ks. Maciejowi Półtorakowi oraz ks. Maciejowi Ściborowi. Wyrazy wdzięczności i uznania kieruję do wszystkich osób, zaangażowanych w pracę Komitetów Parafialnych Światowych Dni Młodzieży, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu pobytu pielgrzymów oraz odpowiadali na każde ich potrzeby w czasie obecności w Gminie Chełmek.

Szczególne podziękowania pragnę przekazać wszystkim mieszkańcom, którzy otworzyli swoje domy i serca na przybyłych młodych ludzi. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu mogli poznać naszą życzliwość i gościnność. W czasie rozmowy wielokrotnie chwalili bardzo dobre warunki, jakie u Państwa zastali. Zachwycali się podawanymi potrawami oraz szczególną troską, jaką otrzymali. Widać to było chociażby wczoraj, gdy podczas pożegnania w niejednym oku można było dostrzec łzy wzruszenia. Niewiele bowiem potrzeba, aby ludzie stawali się sobie bliscy, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny. To także bardzo ważna lekcja, którą mam nadzieję zapamiętamy na wiele lat.

Podziękowanie kieruję także do służb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, czyli do strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Bobrku, Gorzowie i Chełmku oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chełmku. To dzięki nim Światowe Dni Młodzieży na naszym terenie przebiegły bez najmniejszych zakłóceń. Dziękuję również dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych, którzy przez wiele godzin, także w nocy, czuwali wraz z pielgrzymami w miejscach ich zakwaterowania. Dziękuję pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku z dyrektorem na czele oraz pracownikom Centrum Sportowego w Chełmku za współorganizację wydarzeń w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży. Słowa uznania należą się Paniom z zespołów Malwa, Chełmkowianki, Bobrowianki oraz wszystkim tym, które zaangażowane były w przygotowanie posiłków i poczęstunków dla odwiedzającej nas młodzieży. Jeżeli „przez żołądek do serca”, to jestem przekonany, że w tym miejscu są teraz Panie u tych młodych ludzi – czyli w sercu.

Pragnę podziękować także wszystkim mieszkańcom Gminy Chełmek - za Państwa serdeczność, uśmiech i wiele wspaniałych gestów, które na długo pozostaną w sercach. Dziękuję, że tak licznie uczestniczyli Państwo w mszach świętych, dedykowanych przybyłym pielgrzymom oraz w dwudniowym Festiwalu Młodych, w trakcie którego tak pięknie wspólnie bawiliśmy się z naszymi gośćmi.

Ostatnie podziękowania są szczególne – specjalnie pozostawiłem je na koniec. Kolejność nie ma bowiem znaczenia. Dziękuję Wam, drodzy młodzi wolontariusze, którzy przez wiele miesięcy poświęcaliście każdą chwilę swojego wolnego czasu, aby pielgrzymi czuli się u nas bezpiecznie i miło. Z radością patrzę na Waszą ciężką pracę, którą wykonaliście. Papież Franciszek podczas powitania mówił o „młodych – kanapowych”, dla których szczęście to zamknięcie się w domu i porzucenie wszelkich zmartwień i trudu. Cieszę się, że nie należycie do tej grupy młodych osób, dla których właśnie owa kanapa jest symbolem szczęścia, że „nie przyszliście na świat, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która was uśpi; przeciwnie, przyszliście z innego powodu, aby zostawić ślad” – jak mówił dalej Ojciec Święty. Wasza postawa powinna być wzorem dla innych a także napawa nas - dorosłych, spokojem o przyszłość Polski i naszych miejscowości. Mam nadzieję, że nowe znajomości, które zawarliście, będą się jak najlepiej rozwijać.

Jestem dumny z Państwa postawy, którą w szczególności zaprezentowali Państwo w ciągu ostatnich kilkunastu dni. To duży zaszczyt być Burmistrzem Gminy, w której żyją tak otwarci i dobrzy ludzie. Życzę wszystkim, aby to całe dobro, które przekazali Państwo naszym gościom, wróciło zwielokrotnione, a wszelkie pozytywne cechy, które przywieźli młodzi z całego świata, pozostał na zawsze, zmieniając codzienność na jak najlepszą.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Aktywne wakacje najmłodszych

2016.08.03.zajecia swietlicowe 5
Zakończył się II turnus i jednocześnie 4 tydzień wakacyjnych zajęć świetlicowych w naszej gminie. Dla żadnego z uczestników zdecydowanie nie były one nudne. Dzieci aktywnie spędzały czas, głównie na świeżym powietrzu, doskonaląc swoją sprawność, umiejętność pływania ale również rozwijając zainteresowania i pasje. A możliwości było naprawdę dużo! Uczestnicy II turnusu, podobnie jak w poprzednim, uczestniczyli w zajęciach w skansenie w Wygiełzowie, w Bibliotece Miejskiej w Chrzanowie, w zajęciach kulinarnych oraz plastycznych. W tym czasie doszły dwie niecodzienne atrakcje: jedna to przejazd pociągiem do Chrzanowa, dla niektórych była to pierwsza wyprawa takim środkiem podróżowania. Kolejna atrakcja to udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju – Najpiękniejszy Dzień Lata – w trakcie której poza Aqua Parkiem, Kinem Kijów oraz Muzeum Narodowym dzieci odwiedziły Urząd Marszałkowski i zostały przyjęte przez jego gospodarza, czyli marszałka Jacka Krupę. Nie tylko odwiedziły ale również rozsiadły się na jego fotelu i zasypały mnóstwem pytań, na co gospodarz odwdzięczył się słodkim poczęstunkiem oraz upominkami dla każdego dziecka.

Czytaj dalej

Pieniądze w ramach „Małopolskich remiz” i „Bezpiecznej Małopolski” przyznane

2016.07.26.remizy
Blisko 35 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programów „Małopolskie remizy” oraz „Bezpieczna Małopolska” otrzymały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Chełmek. W ramach pierwszego projektu 24 967 zł otrzymała OSP Bobrek, natomiast w ramach drugiego konkursu dofinansowanie w łącznej wysokości 9 978 zł otrzymały OSP Gorzów i Bobrek. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu dla strażaków oraz na poprawę warunków przechowywania sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Czytaj dalej

"Akcja aktywizacja - YEI"

2016.08.10.aktywizacjaKierownik 6-4 Ośrodka Szkolenia i Wychowywania OHP w Trzebini w związku z realizacją projektu EFS "Akcja Aktywizacja - YEI", realizowanego w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, adresowanego do młodzieży w wieku 16-18 lat, mającej ukończone gimnazjum, a nie realizującej dalszego obowiązku szkolnego, informuje o naborze do w/w projektu. Szczegółowe informacje można poznać na stronie internetowej, dostępnej tutaj oraz na ulotce poniżej.

Czytaj dalej

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Bobrku

roboty drogowe
Firma Skanska, realizująca zadanie pn. „Budowa tras rowerowych w Małopolsce – Zadanie nr 1. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) – odcinek II: od gminy Brzeszcze do gminy Skawina” informuje o tymczasowej zmianie organizacji ruchu na odcinku od ul. Świerkowej w Broszkowicach do rejonu ul. Lipowej w Bobrku. W tym miejscu budowany będzie chodnik oraz ścieżka rowerowa zlokalizowane przy jezdni, przez co konieczne będzie zwężenie fragmentu Drogi Wojewódzkiej. Utrudnienia potrwają od 16 sierpnia do 15 grudnia 2016 roku.

Program MOKSiR na sierpień

2016.08.03.MOKSiR
Zachęcamy do zapoznania się z sierpniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1903K - ul. Krasińskiego w Chełmku

roboty drogowe

Na podstawie zawiadomienia wykonawcy, firmy P.R.I.I. Skawex, informujemy że z dniem 02 sierpnia br. (tj. wtorek) od godziny 800 zamknięta częściowo (z wyłączeniem autobusów) zostanie ulica Krasińskiego w Chełmku.

Natomiast od dnia 08 sierpnia br. (tj. poniedziałek) powyższa ulica zostanie na czas przebudowy całkowicie zamknięta w okresie do 15 grudnia br.

Przypomnienie o obowiązku umieszczania numerów porządkowych wraz z nazwą ulicy

2016.07.06.tabliczkaPrzypominamy mieszkańcom posesji o obowiązku umieszczania numerów porządkowych wraz z nazwą ulicy. Kwestie oznakowania posesji, nieruchomości regulują prawnie następujące dokumenty: Kodeks wykroczeń Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 1094), Prawo geodezyjne i kartograficzne Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), Ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z dnia 04 marca 2010 r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 76, poz. 489), Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 09 stycznia 2012 r. (Dz. U. 2012r. , poz. 125). Treść tych przepisów można poznać poniżej.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 27 Sierpień 2016    |    Imieniny obchodzą: Monika, Cezary, Józef