• 20 lipca - Zabawy ze śpiewem

   Godzina 16-18 - WDK Gorzów
  • 18-22 lipca - Piraci znad Przemszy

   II turnus zajęć, zaprasza MOKSiR
  • 27 lipca - Kartonowe Inspiracje

   Godzina 16 - zaprasza WDK Gorzów
  • 28 lipca - Warsztaty ceraminczje z RSTK

   Park Rodzinny w Chełmku - godzina 9
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

12826

Liczba ludności (IV kwartał 2015 r.)
12 826

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na  stronie internetowej Gminy Chełmek.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

Wakacje z wędką

2016.07.05.wedkarstwo
Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego w Chełmku zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na "wakacje z wędką". W każdy czwartek w godzinach od 15 do 17 na stawie nr 1 w Chełmku organizowane będą różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych. Zachęcamy do udziału.

Program MOKSiR na lipiec

2016.07.04.moksir
Zachęcamy do zapoznania się z lipcowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Wakacje z MOKSiR

2016.06.30.wakacje
Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjnymi propozycjami Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekracji w Chełmku. Lista zajęć dostępna jest tutaj.

Badanie struktur gospodarstw rolnych

2016.06.02.badanie
Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że od 1 czerwca do 29 lipca w wybranych gospodarstwach rolnych przeprowadzone będzie badanie struktur gospodarstw rolnych. Wyniki będzie można przekazać na trzy różne sposoby. Szczegóły na ulotce powyżej. Badanie realizowane jest za pomocą ankieterów, którzy w tych dniach odwiedzą wylosowane gospodarstwa. Każdy ankieter posiada legitymację służbową, upoważnienie do prowadzenia badań oraz wyposażony jest w tablet. Tożsamość osób wykonujących pracę ankieterów potwierdzić można na specjalnie przygotowanej Infolinii Statystycznej po numerem telefonu 22 279 99 99. Infolinia czynna jest w dniach 1.06-29.07 br. w godzinach 8:00 – 20:00.

Trampkarze z KS Chełmek najlepsi w sezonie

2016.06.27.kschelmek
To był dobry sezon dla trampkarzy KS Chełmek, trenowanych pod czujnym okiem Pawła Sidorowicza. Młodzi zawodnicy w 22 meczach polegli tylko dwa razy i raz zremisowali. Świetna postawa piłkarzy sprawiła, że zostali zwycięzcami wadowickiej ligi okręgowej, zdobywając łącznie 58 punktów. Osobisty sukces zaliczył także Mateusz Bieniek, który z wynikiem 48 bramek został królem strzelców. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Rafał Kuchta wicemistrzem Europy

2016.06.23. Rafał1Miniona sobota okazała się bardzo szczęśliwa dla Rafała Kuchty. 18 czerwca bowiem w słowackim Strbskim Plesie zorganizowano Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. Utytułowany zawodnik z Chełmka po raz kolejny potwierdził swoje znakomite przygotowanie i formę, zdobywając tytuł wicemistrza Europy w kategorii M-50. Jest to kolejny z rzędu tak duży sukces Pana Rafała. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach.

Czytaj dalej

Lipcowa tapeta z kalendarzem na pulpit

2016.07.04.tapeta
Przygotowaliśmy kolejne zdjęcie z kalendarzem, które można pobrać i ustawić jako tapetę pulpitu na komputerze. Poniżej dostępne są cztery wersje w najpopularniejszych rozmiarach. Tym razem na lipcowym kalendarzu znalazło się zdjęcie, przedstawiające siłownię zewnętrzną w Bobrku. Aby pobrać tapetę z kalendarzem wystarczy kliknąć w link z podaną rozdzielczością ekranu (dostępny poniżej), następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "ustaw jako tapetę". Zachęcamy do pobierania.

Czytaj dalej

Piraci opanowali Chełmek

2016.06.30.piraci
Od poniedziałku trwa pierwszy turnus zajęć dla najmłodszych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. „Piraci znad Przemszy”, bo taką nazwę noszą te warsztaty, to cykl zajęć i zabaw dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy biorą udział między innymi w zajęciach plastycznych, sportowych oraz literackich. II turnus rozpoczyna się 18 lipca i potrwa do 22 lipca. Więcej informacji można znaleźć na plakatach lub pod numerem telefonu 509 934 789.

Czytaj dalej

15 lat temu powstała Świetlica Terapeutyczna w Chełmku

2016.06.30.swietlica 329 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku Fundacja im. Brata Alberta zorganizowała uroczystość z okazji dnia patrona oraz 15 rocznicy założenia Świetlicy Terapeutycznej w Chełmku. W wydarzeniu wzięli udział między innymi ks. Tadeusz Issakowicz-Zalewski – jeden z założycieli fundacji, Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Starosta Oświęcim Zbigniew Starzec. Spotkanie było okazją do podsumowania minionych lat oraz wręczenia nagród „za serce i miłość”. Tym razem otrzymały je dwie firmy: Arco System Spółka oraz Koleje Czeskie. Odznaczenie przyznawane jest za dobroczynność i wspieranie działań fundacji.

Czytaj dalej

Uczniowie podsumowali kolejny rok nauki

2016.06.27.koniecroku
W miniony czwartek i piątek kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy podsumowało miniony rok szkolny. Był to czas nie tylko rozdania świadectw, ale także pożegnania absolwentów, którzy od września rozpoczną naukę w nowych gimnazjach lub szkołach ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie dla najlepszych Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przygotował nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz w dziedzinie artystycznej. Korzystając z okazji Burmistrz złożył także uczniom i nauczycielom życzenia bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły za kilka miesięcy.

Czytaj dalej

Ponad 17 tysięcy złotych dofinansowania do letniego wypoczynku dzieci

2016.06.24.wakacje
W czasie wakacji dzieci z terenu gminy Chełmek nie będą mogły narzekać na nudę. Przygotowano bowiem dla nich oferty spędzenia wolnego czasu, o których dofinansowaniu z budżetu gminy zdecydował Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. Jedną z propozycji są zajęcia świetlicowe. W dniach od 27 czerwca do 8 lipca weźmie w nich udział grupa 64 najmłodszych mieszkańców. Zajęcia będą się odbywać we wszystkich placówkach oświatowych gminy Chełmek. Podobne warsztaty zaplanowano w terminie od 11 do 22 lipca w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku, gdzie przewidziano udział 20 dzieci. Na ten cel Burmistrz Chełmka przekazał dofinansowanie w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych, które przeznaczone będzie między innymi na na zakup potrzebnych materiałów, wycieczki oraz wynagrodzenia dla opiekunów.

Czytaj dalej

Jak przetrwać upał i bezpiecznie spędzić wakacje?

UPAŁ

Zbliża się upragniony okres w roku. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów, dla wszystkich dzieci i młodzieży nadchodzi tak wyczekiwany czas - WAKACJE. Rozpoczyna się sezon urlopowy, wielu z Nas wyjeżdża na wypoczynek na terenie kraju, czy też za jego granicą. 

Korzystając z czasu wolnego należy jednak pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Każdy powinien zwracać uwagę na różnego rodzaju zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. Poniżej możecie Państwo zapoznać się z podstawowymi poradami dotyczącymi planowania bezpiecznego urlopu oraz postępowania w czasie upałów. /źródło: www.rcb.gov.pl/

 PORADNIK URLOP

 PORADNIK UPAŁ

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 26 Lipiec 2016    |    Imieniny obchodzą: Anna, Grażyna, Mirosława