• 16-31 stycznia - Ferie zimowe

   Szczegóły imprez na plakatach
  • 30 stycznia - "Sylwester Bis"

   Wyjazd do teatru - godzina 13:30
  • 27-28 lutego - Turniej Piłki Nożnej Halowej

   O puchar Burmistrza Chełmka - Zaprasza Fundacja Otwartego Serca
  • 7,21 lutego - Na narty z MOKSiR

   Wyjazd do Białki Tatrzańskiej
  • Więcej imprez

2732.1

Powierzchnia gminy
2732 ha

13027

Liczba ludności
13027

2948.2

Inwestycje łącznie
2948.2 mln PLN

Witamy na nowej stronie internetowej Gminy Chełmek.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową, odświeżoną stronę internetową Gminy Chełmek. Wprowadziliśmy na niej liczne zmiany, które mają uporządkować tematycznie rzeczy, pojawiające się na tej stronie. Wszystko po to, aby dostęp do potrzebnych informacji  był jeszcze wygodniejszy i szybszy.

W zakładce "Miasto i Gmina" znajdą Państwo wszelkie informacje, związane z gminą, jej historią, nagrodami oraz wiele innych. W zakładce "Dla mieszkańców" znajdują się między innymi najświeższe informacje, dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy oraz poradnik interesanta. Zakładka "Dla przedsiębiorców" przeznaczona jest dla osób i firm, które chcą prowadzić lub prowadzą działalność gospodarczą w Gminie Chełmek. W zakładce "Samorząd" znajdą Państwo informacje dotyczące Burmistrza i władz lokalnych, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych oraz sołectw i osiedli.

Bieżące aktualności dostępne są w zakładce /Dla mieszkańców/Aktualności/. Ogłoszenia można znaleźć w zakładce /Miasto i Gmina/Ogłoszenia.

Stara strona będzie nadal dostępna pod adresem: www.old.chelmek.pl
Wszelkie nieprawidłowości w działaniu czy w treści prosimy zgłaszać na adres email: webmaster@chelmek.pl

Zapraszamy do zapoznania się z odświeżoną witryną.

Dofinansowanie do wymiany starego pieca

2016.01.29.pone
Gmina Chełmek rozpoczęła przygotowania do ponownego udziału w projekcie, mającym na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez wymianę starych źródeł ciepła na nowe - ekologiczne. Mieszkańcy Bobrka, Gorzowa i Chełmka mogą skorzystać z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji”, tzw. PONE. Projekt był już realizowany 2015 roku. Wówczas dofinansowanie otrzymało blisko 50 mieszkańców.

Czytaj dalej

Lasy dla ludzi

2016.01.25. las
Biblioteka Publiczna Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na wystawę najlepszych fotografii III Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje”. Ekspozycja, powstała dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie, propaguje wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanie i szacunek dla przyrody, potrzebę jej nieustannej ochrony oraz ukazuje wszystkie funkcje, jakie spełnia las w życiu człowieka. Wyjątkowe fotografie można podziwiać do 20 lutego w siedzibie książnicy przy ulicy Topolowej 8.

Wolne miejsca w DPS Bobrek

2016.01.12.dps
Dom Pomocy Społecznej w Bobrku informuje, że obecnie dysponuje wolnymi miejscami. Wszyscy zainteresowani umieszczeniem w DPS osoby niepełnosprawnej intelektualnie proszeni są o kontakt z dyrektorem ośrodka lub pracownikami socjalnymi pod numerem telefonu 33 846 44 04 oraz 33 846 13 49. Możliwy jest także kontakt poprzez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIE dla czadu!

nie dla czadu 2016

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne. Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku. Dlatego strażacy apelują o rozwagę.

Czytaj dalej

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Oświęcimskim

prawo paragrafy

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255), z dniem 1 stycznia 2016 r. Powiat Oświęcimski będzie realizował zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobom, które:

 • nie ukończyły 26. roku życia,
 • ukończyły 65 lat,
 • posiadają ważną Kartę Dużej Rodziny,
 • w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o pomoc prawną na podstawie ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej uzyskały prawo do świadczenia z pomocy społecznej i wobec których w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia (osoba ubiegająca się o pomoc prawną będzie zobowiązana przed jej udzieleniem złożyć pisemne oświadczenie, że nie wydano wobec niej decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia)
 • uzyskały zaświadczenie na podstawie ustawy z 24 kwietnia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
 • posiadają ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa,
 • w wyniku wystąpienia katastrofy naturalnej, klęski żywiołowej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty (każdy zagrożony lub poszkodowany).

Czytaj dalej

Radni stanowczo przeciwko zamknięciu naboru w PZ nr 8

2015.11.27.pznr8
W trakcie czwartkowej sesji Radni Rady Miejskiej w Chełmku, na wniosek Burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa, przyjęli rezolucję, skierowaną do Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. W dokumencie radni wyrażają stanowczy sprzeciw wobec decyzji o zamknięciu naboru w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Chełmku i zapraszają do ponownego podjęcia rozmów, dotyczących przyszłości placówki. Treść rezolucji można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Stan jakości powietrza

cloud 52243 960 72022

W ostatnim czasie na terenie województwa małopolskiego odnotowujemy występujące przekroczenia obowiązujących norm zanieczyszczeń w powietrzu. Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego wprowadza 3 stopnie zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza:

I stopień zagrożenia (kod żółty) o charakterze informacyjnym,
II stopień zagrożenia (kod pomarańczowy) o charakterze informacyjno - ostrzegawczym,
III stopień zagrożenia (kod czerwony) o charakterze informacyjno - ostrzegawczym i nakazowym.

W celu zapoznania się z aktualną sytuacją stanu jakości powietrza należy wejść w zakładkę INFORMACJE O ZAGROŻENIACH / MONITORING POWIETRZA. Znajdziecie tam Państwo informacje na temat aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w powiecie oświęcimskim. 

Czytaj dalej

Nabór wniosków o stypendium sportowe na 2016 rok

2016.01.13.stypendia
Przypominamy, że do 15 lutego 2016 roku istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek o stypendium sportowe z uzasadnieniem i udokumentowaniem dotychczasowych osiągnięć kandydata wraz z potwierdzeniem o pobieraniu nauki składa prezes klubu sportowego, stowarzyszenia lub dyrektor szkoły w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Zasady przyznawania stypendium reguluje Uchwała Nr XXXV/312/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe.

Wniosek
Regulamin

Referat Oświaty

Uwaga na fałszywe telefony - przypomnienie

2016.01.11.telefon
W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami o tak zwanych głuchych telefonach, które otrzymują także mieszkańcy naszego powiatu, przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza gdy numer kierunkowy wskazuje połączenie przychodzące spoza Polski. Najczęściej automaty dzwonią na losowe numery komórkowe i rozłączają się po jednym sygnale, co ma skłonić użytkownika do oddzwonienia. Takie połączenie zwrotne może kosztować nawet kilkaset złotych. Do oszustwa wykorzystywane są głównie numery kierunkowe państw afrykańskich, takich jak chociażby Czad (+235), Republika Konga (+243), Wybrzeże Kości Słoniowej (+255), Sierra Leone (+232) oraz wiele innych, które wyglądają podobnie do numerów kierunkowych polskich miast (przykładowo Płock (24) czy Warszawa (22). Co więcej oszuści wybierają najczęściej noc, korzystając z przyzwyczajenia wielu osób do odruchowego oddzwaniania zaraz po przebudzeniu. Jeżeli więc nie znamy numeru, który do nas dzwonił, najlepiej wpisać go do wyszukiwarki internetowej i przeszukać strony internetowe, na których użytkownicy komórek udzielają informacji na ten temat. Zachęcamy do przekazywania tej informacji szczególnie osobom starszym, które nie korzystają z internetu i są mniej wprawnymi użytkownikami telefonów komórkowych. To najczęściej oni padają ofiarą tego typu oszustw.

Rusza nabór na II semestr UTW!

20160105.UTW II semestr

Zapraszamy wszystkich chętnych emerytów i rencistów w wieku 50+ do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmku! Już w lutym 2016 roku rusza II semestr zajęć. W ofercie przygotowaliśmy cotygodniowe wykłady, a także fitness, zajęcia teatralne, taneczne oraz florystykę i język angielski. Oprócz tego na każdego słuchacza czekają ciekawe spotkania i wyjazdy krajoznawcze.

Czytaj dalej

Rezolucja Rady Miejskiej w sprawie wstrząsów

2015.11.27.rezoulcja
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chełmku radni przyjęli dwie rezolucje: pierwszą, wyrażającą sprzeciw wobec decyzji Zarządu Powiatu w Oświęcimiu o zamknięciu naboru w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Druga dotyczyła wstrząsów, które coraz częściej występują w naszej gminie i została skierowana do organów i właścicieli Zakładu Górniczego w Libiążu. Treść tej rezolucji można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 9 Luty 2016    |    Imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl