• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 11 listopada - Gminne Uroczystości Święta Niepodległości

   Szczegóły na plakatach
  • 17 listopada - koncert Stanisława Słowińskiego

   Start godzina 18 - zaprasza MOKSiR
  • 22 listopada - niedokończony projekt budowy polskiego Zlina

   Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR - godzina 17.30
  • 24 listopada - "Szlakiem dawnych galarów - Przemszą w świat"

   Spotkanie z podróżnikami Moniką i Jackiem Parisami
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner gison

baner szkola 6+

baner ogloszenia

baner cyfrowe uslugi

baner cmentarz

baner rewitalizacja

baner sprzedaz nieruchomosci

baner program oddluzeniowy

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

mpzp stare miasto

Najnowszy numer "Echa Chełmka"

2017.11.02.echoW internecie oraz wielu punktach naszej Gminy dostępny jest już najnowszy numer "Echa Chełmka". Wkrótce będzie także dostępny w wielu punktach naszej Gminy. Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

Jak wdrażać innowacje na wsi?

2017.10.31.warsztaty
W miniony czwartek FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z gminą Chełmek zorganizował warsztaty dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego pod hasłem „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”. Zajęcia, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych organizacji, poświęcone były poszukiwaniu propozycji rozwiązań dla zwiększenia innowacyjności i liczby innowacji na terenach wiejskich małopolski.

Czytaj dalej

Podziękowanie za udział w spotkaniu

2017.07.24.stare

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły w ubiegłym tygodniu w spotkaniu konsultacyjnym, dotyczącym propozycji lokalizacji dróg i zasięgu terenów zalewowych w opracowywanym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Starego Miasta w Chełmku. W spotkaniu uczestniczyło niespełna 30 osób, które zgłaszały wnioski i uwagi bezpośrednio projektantowi i pracownikom Urzędu Miejskiego w Chełmku. Zostaną one uwzględnione przez projektanta.

Było to już ostatnie spotkanie z mieszkańcami organizowane w ramach projektu "Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych". Mamy nadzieję, że tak jak dla nas, było to ciekawe i nietypowe doświadczenie.

Pamiętajmy, że od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać nasza gmina. Zachęcamy więc do udziału w kolejnych spotkaniach organizowanych przez Urząd Miejski w Chełmku!

Kolejne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

2017.10.24.lisMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 2 do 12 listopada 2017 roku na terenie całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Czytaj dalej

LGD Dolina Soły ogłasza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie

2017.10.24.dolina
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" ogłasza nabór wniosków z następujących zakresów: "Podejmowanie działalności gospodarczej", "Rozwijanie działalności gospodarczej", "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, lub rekreacyjnej, lub kulturalnej", "Budowy pub przebudowy publicznych dróg gminnych lub powiatowych". Wnioski można składać w terminie od 3 do 17 listopada 2017r. Więcej informacji dostęnych jest na www.dolinasoly.eu lub pod numerem telefonu 33 843-60-28.

Gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej za nami

2017.10.17.den
„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. W miniony piątek to te wyjątkowe słowa zabrzmiały na wstępie gminnych uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełniła się uczniami, nauczycielami oraz pracownikami oświaty. Tradycyjnie korzystając z okazji Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wręczył akty nadania awansu zawodowego, stypendia Burmistrza dla najzdolniejszych uczniów, odznaczenia państwowe oraz nagrody Burmistrza dla wyróżnionych nauczycieli. Na zakończenie zebrani zobaczyli spektakl „Pchła Szachrajka”, przygotowany przez młodzież z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

LGD Dolina Soły poszukuje kandydatów do pracy

2017.11.02.dolinaZarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” z siedzibą w Rajsku, ogłasza nabór kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. obsługi projektów, szkoleń i doradztwa. Forma zatrudnienia:umowa o pracę w wymiarze - pełny etat (umowa na zastępstwo). Osoby zainteresowane udziałem w procesie rekrutacji na powyższe stanowisko proszone są o dostarczenie dokumentacji rekrutacyjnej wskazanej w ogłoszeniu o naborze do dnia 13 listopada 2017r. do godziny 16.00. Szczegółowe ogłoszenie znajduje się tutaj.

UWAGA KIEROWCY - zmiana organizacji ruchu w okolicy cmentarza

2017.10.31.zmianaorganizacjiruchuInformujemy, że w dniach od 31 października do 2 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Słowackiego i Na Skałce. Na części tych ulic wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiana spowodowana jest usprawnieniem dojazdu do cmentarzy. Kierowców zachęcamy do większej ostrożności podczas poruszania się po drogach przy okazji święta Wszystkich Świętych i dnia zadusznego, gdy ruch w okolicach cmentarzy jest największy.

Zadaszona trybuna stanęła na Orliku w Chełmku

2017.10.25.trybunaa
Blisko 55 tysięcy złotych kosztowała zadaszona trybuna przy kompleksie sportowym „Orlik” im. Łukasza Hobory w Chełmku. Inwestycja została zrealizowana w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt został wybrany przez mieszkańców osiedla „Nowe Miasto” w trakcie głosowania w 2016 roku i zyskał najwięcej głosów spośród trzech zgłoszonych i zakwalifikowanych propozycji. W trakcie otwarcia nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi oraz występów sportowo-artystycznych, przygotowanych przez młodzież Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Orlik znajduje się bezpośrednio przy budynku szkoły. Była to druga inwestycja, otwarta w ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego. Kilka miesięcy wcześniej doposażono plac zabaw przy Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku na osiedlu „Stare Miasto”.

Czytaj dalej

Informacja Lekarza Weterynarii w Oświęcimiu

podpisanie dokumentu
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu zwraca się z prośbą do wszystkich hodowców bydła o zapoznanie się z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 sierpnia 2017 roku w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/ otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadiach bydła (Dz. U. poz. 1722). Treść rozporządzenia znajduje się tutaj.

Czytaj dalej

„Małopolska – innowacje na wsi” - zapraszamy do udziału w warsztatach

2017.10.20.konf
Szanowni Państwo,
Gmina Chełmek wraz z głównym organizatorem FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji, zapraszają do udziału w lokalnych warsztatach realizowanych dla społeczności powiatu oświęcimskiego pod hasłem „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?". Zajęcia odbędą się w czwartek 26 października w godzinach od 10 do 14 w budynku MOKSiR w Chełmku przy Placu Kilińskiego 3. Warsztat poświęcony będzie poszukiwaniu propozycji rozwiązań dla zwiększenia innowacyjności i liczby innowacji na terenach wiejskich małopolski.

Czytaj dalej

Nasza reprezentacja z pucharem Wójta Osieka

2017.10.17.zawody
7 października odbyły się kolejne zawody wędkarskie, organizowane w powiecie oświęcimskim. Tym razem trofeum rywalizacji był puchar Wójta Osieka. Nasza reprezentacja w składzie Maciej Dworniczek, Urszula Dworniczek i Łukasz Wieroński zaliczyła wspaniały występ, deklasując rywali i tym samym wygrywając zawody! Maciej Dworniczek zajął również I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, łowiąc ryby o łącznej wadze 16,8 kg! Jest to kolejny sukces naszej reprezentacji. Serdecznie gratulujemy!

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman