• monitoring powietrza

   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/
  • 27 sierpnia - "Dolina Małej Panwi"

   Wyjazd kajakowy - zapraszamy
  • 29 sierpnia - Iteraktywne zajęcia z polonistką

   Zaprasza MOKSiR
  • 4 września - "Witaj szkoło!"

   Początek roku szkolnego
  • 17 września - "Folklorystyczne spotkania nad Przemszą"

   Szczegóły na plakatach
  • Więcej imprez

baner aktualnosci

baner gison

baner szkola 6+

baner ogloszenia

baner cyfrowe uslugi

baner cmentarz

baner rewitalizacja

baner sprzedaz nieruchomosci

baner program oddluzeniowy

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

mpzp stare miasto

Orkiestra Dęta z Żurowej „wygrała” najlepiej wyćwiczone utwory

2017.09.05.orkiestry
W niedzielę Park Rodzinny w Chełmku rozbrzmiał głosem setek instrumentów. W tym dniu bowiem 12 najlepszych strażackich orkiestr dętych z Województwa Małopolskiego zaprezentowało długo ćwiczone utwory z różnych gatunków: od muzyki klasycznej po współczesną muzykę rozrywkową. Zespoły rywalizowały bowiem w jednym z najważniejszych konkursów, czyli Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Jury po długich naradach najwyżej oceniło występ orkiestry z Żurowej, która z Chełmka wyjechała z pucharem za pierwsze miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczyli: Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Poseł Edward Siarka - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, Jerzy Obstarczyk - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu. W wydarzeniu uczestniczył także Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak. /Zdjęcia: Kamil Szyjka/

Czytaj dalej

78. lat temu wybuchła II Wojna Światowa

2017.09.01.wojnarocznica
1 września 1939 roku rozpoczął się największy konflikt zbrojny w dziejach świata. W tym samym dniu, tylko 78 lat później, mieszkańcy Chełmka spotkali się pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu, aby uczcić pamięć osób, które zginęły w trakcie II Wojny Światowej. W uroczystości uczestniczyli między innymi Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, harcerze oraz uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Uczestnicy wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz oddali hołd ofiarom wojen.

Czytaj dalej

Szkoły przygotowane na pierwszy dzwonek

2017.08.30.komisja
Gdy uczniowie spokojnie odpoczywali na wakacjach, w szkołach naszej gminy praca trwała nieustanie. Tradycyjnie jak co roku kończąca się letnia przerwa była okazją do przeprowadzenia niezbędnych remontów, które poprawiają komfort nauki młodych mieszkańców Chełmka, Gorzowa i Bobrka. W miniony poniedziałek 28 sierpnia stan prac ocenili przedstawiciele Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Chełmku, którzy odwiedzili wszystkie nasze placówki oświatowe. Warto nadmienić, że w tym roku na wszystkie remonty, pomijając dwie duże inwestycje w Bobrku i Gorzowie, przeznaczona została kwota blisko ćwierć miliona złotych. Szkoły czekają już na pierwszy dzwonek. Dodatkowo w Bobrku i Gorzowie trwa jeszcze bardzo ważna inwestycja warta blisko 700 tysięcy, polegająca na dobudowie szatni. Prace powinny zakończyć się w październiku. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Uroczystość, upamiętniająca 78. rocznicę bitwy o Chełmek - zaproszenie

2017.08.29.ZAPR
Kapelan i Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku oraz Burmistrz Chełmka zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość religijno-patriotyczną, upamiętniającą 78. rocznicę bitwy o Chełmek w 1939 roku. Obchody rozpoczną się w niedzielę 3 września o godzinie 11 uroczystą mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski w Chełmku. W samo południe zaplanowano apel poległych, natomiast o 12.30 złożenie kwiatów pod okolicznościową tablicą. Uroczystość zakończy się o godzinie 13 spotkaniem okolicznościowym w remizie OSP Chełmek. Zapraszamy.

Czytaj dalej

Po raz kolejny zadbali o nabrzeże Przemszy

2017.08.25.splyw2jhgW minioną środę rano grupa zapaleńców ubrała solidne buty, wzięła rękawiczki ochronne, worki na śmieci, grabie i wszelkie potrzebne sprzęty i ruszyła sprzątać nabrzeże Przemszy. Wszystkim przodował Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Zaczęli od kładki przy ul. Chrobrego w Chełmku, w pobliżu Domu Ludowego. Po skończonej pracy na miejscu wolontariusze wsiedli do kajaków i wyruszyli w spływ monitorujący Przemszą. Akcja sprzątania została zorganizowana po raz kolejny w ramach programu „Ujście Przemszy – szlak dawnych galarów”. /Fot. MOKSiR/

Czytaj dalej

Dobrą zabawą dziękowali za tegoroczne plony

2017.08.17.dozynki
W minioną niedzielę i wtorek mieszkańcy Gorzowa i Bobrka po raz kolejny uczestniczyli w tradycyjnych dożynkach, czyli święcie, które związane jest z podziękowaniem za tegoroczne plony ziemi. Jak tradycja nakazuje nie zabrakło dzielenia się chlebem, pokazów tanecznych i występów śpiewaczych w wykonaniu lokalnych zespołów, pięknych wieńców dożynkowych oraz zabawy tanecznej. Korzystając z okazji Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus w towarzystwie sołtysów poszczególnych sołectw nagrodził osoby, które poprzez swoją pracę szczególnie dbają o piękny wygląd naszych miejscowości. /Fotorelacja: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Nowy rok szkolny - życzenia Burmistrza Chełmka

2016.09.01.szkolaDrodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice,

Czas wakacyjnego wypoczynku minął bardzo szybko. Wydawać by się mogło, że dopiero kilka dni temu żegnaliśmy się w trakcie zakończenia roku szkolnego, a już przychodzi czas ponownego przywitania. W tym dniu, w którym 1360 uczniów i przedszkolaków rozpoczyna nowy rok edukacji pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

Drodzy uczniowie, przed Wami czas pełen nie tylko intensywnej nauki, nowych życiowych wyzwań oraz pracy, ale przede wszystkim realizowania własnych pasji i zainteresowań. To także czas, w którym budujecie przyjaźnie z rówieśnikami i dokonujecie pierwszych wyborów na swojej życiowej drodze. Życzę Wam, aby ten nowy rok szkolny był okazją do wielu sukcesów i satysfakcji, a nauka zawsze przychodziła z przyjemnością. Życzenia kieruję przede wszystkim do grupy dzieci, które po raz pierwszy wkroczą w szkolne mury. Niech ten piękny czas zdobywania wiedzy będzie dla Was bardzo owocny oraz niech towarzyszy Wam zawsze przychylność starszych kolegów.

Drodzy Rodzice, życzę Wam dużo radości z Waszych pociech, które po raz pierwszy lub już po raz kolejny wkraczają na drogę poznawania świata i szukania swojego miejsca w społeczeństwie. Życzę wiele cierpliwości i wytrwałości w trudnym zadaniu wychowywania nowego pokolenia. Niech sukcesy dziecka będą najwyższą nagrodą, którą otrzymacie.

Drodzy Nauczyciele, życzę Wam samych zawodowych sukcesów w czasie realizowania zamierzonych planów oraz podejmowania nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań. Mam nadzieję, że liczne osiągnięcia Waszych uczniów będą powodem do zadowolenia i dalszej, intensywnej pracy.

Życzę Wszystkim, aby rok szkolny 2017/2018 był bardzo udany.
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Pamiętali o Dniu Solidarności i Wolności

2017.09.01.solidarności
31 sierpnia w całej Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności i Wolności. W tym dniu Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w Chełmku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Grunwaldzkim na wzgórzu „Skała” w Chełmku i chwilą ciszy uczcili pamięć osób, które walczyły i zginęły w walce o wolny kraj. /Fot. Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Skorzystaj z bezpłatnych badań mammograficznych

2017.07.05.mammografia
Masz 50 lat, a nie skończyłaś 69 roku życia i w ostatnich dwóch latach nie robiłaś bezpłatnej mammografii piersi w ramach "Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi"?

Jesteś babcią, matką, żoną, siostrą - zadbaj o swoje zdrowie. Dbając o siebie, dbasz o swoich najbliższych.

Rejestracja od poniedziałku do piątku tel. 33 844 83 23 lub osobiście w Pracowni Diagnostyki Obrazowej, II piętro Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

OSP Gorzów od 20-tu lat najlepsi w gminie Chełmek

2017.08.25.osp
Początkiem lipca na obiekcie sportowym w Podolszu zorganizowano zawody sportowo-pożarnicze gmin Zator, Chełmek i Przeciszów. Naszą gminę reprezentowały dwie OSP: Bobrek i Gorzów. Po raz kolejny OSP Gorzów startował dwiema sekcjami. Zarówno drużyna kobieca jak i seniorzy zajęli 1. miejsce wygrywając zawody z najlepszym łącznym czasem. Wygrana dała kwalifikacje do zawodów powiatowych, które odbędą się w miesiącu wrześniu. OSP Bobrek seniorzy zajęli 2 miejsce, a MDP dziewczęta 16-18 lat wygrały w swojej kategorii.

SGZOZ zaprasza do poradni rehabilitacyjnej

2017.08.24.sgzoz
Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku zaprasza wszystkich pacjentów, którzy mają problemy narząu ruchu - ból, zwyrodnienia, urazy i inne dolegliwości, do poradni rehabilitacyjnej. Lekarze specjaliści prócz diagnozy, badań dodatkowych, udzielą Państwu również porad, co należy zrobić by zadbać o swoją codzienną kondycję korzystając z odpowiednich ćwiczeń i sprzętu. W ramach poradni istnieje możliwość ustalenia terapii rehabilitacyjnej (zabiegow) w ambolutorium. SGZOZ w Chełmku posiada zwiększony kontrakt NFZ na poradnę rehabilitacyjną, dlatego nie ma długiego okresu oczekiwania na wizytę lekarską. W poradni przyjmują specjaliści: dr. n. med. Stanisław Jankowski oraz lek. med. Bożena Łącka.

Uwaga: Po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej należy udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, pod którego opieką znajduje się pacjent, a następnie zarejestrować się na wizytę do lekarza przyjmujacego w poradni rehabilitacyjnej.

SGZOZ zaprasza również do korzystania z usług specjalisty reumatologa lek. med. Piotra Stanisławskiego.

Najnowszy numer "Echa Chełmka"

2017.08.17.echo
W internecie oraz wielu punktach naszej Gminy dostępny jest już najnowszy numer "Echa Chełmka". Wkrótce będzie także dostępny w wielu punktach naszej Gminy. Aby zobaczyć jego wersję elektroniczną wystarczy tylko kliknąć w link. Zachęcamy do lektury.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January