Informacja na temat odpadów drewnianych

2017.12.12.drewno
Drodzy mieszkańcy!
W związku ze zdarzającymi się coraz częściej nieprawidłowościami polegającymi na spalaniu odpadów drewnianych w kotłach nieprzystosowanych do tego celu przez osoby fizyczne przypominamy, że zabronione jest spalanie zanieczyszczonego drewna różnego rodzaju substancjami (np. konserwującymi, lakierami, klejami itd.). Spalanie zanieczyszczonych odpadów drewnianych powoduje emisję szkodliwych substancji do powietrza (m.in. benzo(α)pirenu, metali ciężkich, formaldehydu, fenoli, ftalenów itp.).
Podkreślamy, że można stosować odpad drewniany jako paliwo, o ile nie jest zanieczyszczone impregnatami i powłokami ochronnymi, natomiast stosowanie jako paliwa trocin, wiórów, ścinków pochodzących z obróbki płyt wiórowych czy forniru jest całkowicie zabronione! Osoby spalające odpady zanieczyszczonego drewna naruszają przepisy prawa i mogą zostać ukarane poprzez nałożeniem mandatu karnego podczas kontroli.

Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund