Inwestycje drogowe na terenie Chełmka

LRM EXPORT 317290932497965 20181012 123721430

W związku z pytaniami dotyczącymi modernizacji ulic: Wojska Polskiego, Marszałka Piłsudskiego i Ofiar Faszyzmu w Chełmku informujemy, że jest to zadanie realizowane ze środków pozyskanych przez gminę w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego - etap V 2016 – 2020. Celem inwestycji jest wykonanie robót kanalizacyjnych, poprawa jakości nawierzchni oraz bezpieczeństwa w rejonie gimnazjum. Ponadto zaplanowano zastosowanie tzw. cichej nawierzchni, co wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców, poprzez obniżenie poziomu hałasu w tym rejonie. Prace przy powyższej inwestycji powinny być zakończone do 15 listopada 2018 roku.

Kolejnym zadaniem aktualnie realizowanym, jest przebudowa ulic: Brzozowej, Klonowej, Topolowej, Głogowej i Kolejowej. Jest ono możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych. Na ten cel będzie wydatkowane blisko 7,5 mln złotych. Zaplanowano wymianę infrastruktury podziemnej, czyli modernizację odwodnienia, kanalizacji i sieci wodociągowej. Ponadto prace będą obejmowały wykonanie nowych chodników i miejsc postojowych, jak również nawierzchni w rejonie ww. ulic, w tym wykonanie parkingów przy SZS - P Nr 2 przy ulicy Brzozowej. Termin realizacji inwestycji to okres od IX.2018 do X.2019.

Ze względu na prowadzone prace występują czasowe ograniczenia i utrudnienia w ruchu, za które przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że opisane powyżej zadania są realizowane dzięki ogromnej ilości pieniędzy, które gmina pozyskała z dotacji. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że ich finalizacja wpłynie na znaczącą poprawę jakości życia mieszkańców.

Dzisiaj jest: 24 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała