Program „Dobry start” w gminie Chełmek

2018.06.27. dobrystart
1 czerwca weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”. Świadczenie w kwocie 300 złotych przysługuje raz w roku na każde uczące się dziecko, bez względu na dochód rodziny. Realizacją programu na terenie gminy Chełmek zajmować się będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmku. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:
- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia: empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych,
- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmku przy ul. Staicha 1 oraz Urzędu Miejskiego w Chełmku przy ulicy Krakowskiej 11.

Wnioski wraz z załącznikami dostępne będą na stronach internetowych i w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmku oraz Urzędu Miejskiego w Chełmku.

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary