Ponad 978 tysięcy złotych dofinansowania do budowy żłobka

2018.03.05. zlobek 1
W miniony piątek w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie burmistrz Chełmka Andrzej Saternus odebrał promesę w ramach programu „Maluch+” na stworzenie nowego miejsca opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat. Gmina Chełmek jako jedyna w powiecie oświęcimskim otrzymała 978 243 zł dofinansowania do budowy żłobka, który powstanie przy budynku Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku przy ulicy Brzozowej. Zgodnie z planem już tej jesieni znajdzie w nim miejsce 48 maluchów. Koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 2 mln 28 tys zł.

- Wsłuchując się w głosy młodych rodziców w kończącym się roku przygotowaliśmy projekt budowy żłobka w kompleksie szkolno-przedszkolnym przy ul. Brzozowej w Chełmku. Nasz projekt został wysoko oceniony, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród zaledwie 14 gmin, które otrzymały dofinansowanie do budowy tego obiektu. Fakt ten cieszy podwójnie, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas umożliwienie młodym rodzicom, szczególnie tym, którzy nie posiadają możliwości własnego zapewnienia opieki nad swoimi pociechami, spokojnego powrotu do pracy. Obecnie jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu. Zgodnie z planem najmłodsi mieszkańcy naszej gminy nową placówkę po raz pierwszy odwiedzą jesienią tego roku – tłumaczy burmistrz Andrzej Saternus.

Zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
2018.03.05. zlobek 2

2018.03.05. zlobek 3

Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria