Zbiórka gałęzi – poszukiwane osoby

2018.02.28. galezie
Końcem minionego roku w lasach, należących do gminy Chełmek usunięte zostały suche, połamane lub chore drzewa. Prace pod nadzorem leśniczego zrealizowała profesjonalna firma. Ze względu na dużą ilość pozostawionych w lesie gałęzi, Urząd Miejski w Chełmku poszukuje chętnych osób do ich posprzątania. Bezpłatnie można przygotować drewno do wykorzystania na opał (po wcześniejszym, odpowiednim wysuszeniu), jednak w pierwszej kolejności należy zwrócić się do Urzędu Miejskiego w Chełmku i złożyć odpowiedni wniosek. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy dysponują chwilą wolnego czasu i przy okazji przygotowania dla siebie drewna na opał, pomogą uprzątnąć niepotrzebne gałęzie.

Równocześnie przypominamy: od 1 lipca 2017 roku nie wolno spalać między innymi drewna i biomasy o wilgotności powyżej 20%. Zebrane drewno przed spaleniem powinno być sezonowane co najmniej 2 lata.

Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria