Spotkanie konsultacyjne w sprawie możliwości wykorzystania terenów sąsiadujacych ze strefą przemysłową

 konsultacje

Zapraszamy do kolejnego etapu konsultacji. Na dzień 28 września 2017 r. na godz. 17.00 zaplanowane zostało spotkanie konsultacyjne w sprawie możliwości wykorzystania terenów sąsiadujacych ze strefą przemysłową, od ulicy Kochanowskiego w kierunku stawów w Chełmku.

Zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniu!
Liczymy na opinie i propozycje w szczególności przedsiębiorców i mieszkańców tego terenu.

Spotkanie odbędzie się w Domu Baty przy ul. Staicha 3 w Chełmku.

Zgłoś propozycję zmiany do MPZP dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku

2017.07.24.stare
Drogi Mieszkańcu, weź aktywny udział w kreowaniu otoczenia, udostepniamy Ci możliwość wnoszenia wstępnych propozycji do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku.

Formularz wnoszenia uwag dostepny jest pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/zgloszenie.php (teren objęty zmianą zaznaczono różową linią)

Zgłoszenie zostanie sprawdzone i po zatwierdzeniu będzie widoczne na ogólnodostępnej mapie pod adresem: http://www.chelmek.pl/mapa/

Zgłaszanie uwag będzie możliwe do 31 sierpnia 2017 roku.

O postępach w pracach nad projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będziemy informować na bieżąco.

Gimnazjaliści przeanalizowali ankiety

2017.06.23.ankiety
Było to już ostatnie spotkanie z gimnazjalistami z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku. W piątek 16 czerwca podsumowaliśmy pracę młodzieży i okazało się,że wśród nich są wykwalifikowani ankieterzy. Z zebranych 108 ankiet, 85 posłużyło do analizy wyników.

Czytaj dalej

Jak zagospodarować nieużytkowany teren na „Starym Mieście”?

2017.06.23.konsultacje
W poniedziałek pracownicy Urzędu Miejskiego spotkali się w terenie z zaproszonymi na spacer badawczy mieszkańcami gminy, którzy przedstawiali swoje wizje dotyczące zagospodarowania nieużytkowanego dziś terenu pomiędzy ulicami Słowackiego i Krasińskiego w Chełmku. Pomimo bardzo kameralnego grona uczestników,udało się pozyskać pierwsze propozycje dotyczące zapisów do planu miejscowego.

Czytaj dalej

Złóż wniosek do nowego MPZP terenu "Stare Miasto"

uwaga miga

Gmina Chełmek przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu "Stare Miasto" w Chełmku. Właściciele działek oraz zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r.
Wnioski można składać na piśmie do Urzędu Miejskiego w Chełmku z siedzibą: 32-660 Chełmek ul. Krakowska 11, a także ustnie do protokołu w Wydziale Architektury, Geodezji i Zasobów Komunalnych ww. urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Zmiana terminu spotkania!

szkola egzaminy klasa

Informujemy, że zmianie ulega termin ostatniego spotkania z gimnazjalistami. Podsumowanie przeprowadzonych przez nich badań ankietowych nastąpi w dniu 16 czerwca 2017 roku. Wtedy też zostaną wręczone certyfikaty i nagrody za zaangażowanie i poświęcony tak cenny czas uczniów.

Dziękujemy tym najbardziej zaangażowanym za zebranie ankiet!

Jednocześnie informujemy, że na dzień 19 czerwca 2017 roku zaplanowany został spacer badawczy z mieszkańcami Starego Miasta, którzy posiadają swoje nieruchomości w rejonie niezabudowanym pomiędzy ulicą Słowackiego a Mickiewicza.

W czasie spaceru dyskutować będziemy na temat możliwości i propozycji, a także pomysłów mieszkańców Chełmka, dotyczących zagospodarowania dziś nieużytkowanych działek położonych w tym terenie. Przy udziale prowadzących spotknie pracowników Urzędu Miejskiego w Chełmku, zaproszeni goście będą mogli wyrazić swoją wizję zagospodarowania tak ładnego obszaru. Spotkanie odbędzie się w kameralnym gronie tylko właścicieli działek położonych w tym rejonie.

Drugie spotkanie z gimnazjalistami i warsztat poświęcony przeprowadzaniu ankiet

3

W miniony piątek, 26 maja 2017r. pracownicy Urzędu Miejskiego w Chełmku po raz drugi poprowadzili warsztaty z gimnazjalistami Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku. Tym razem dotyczyły one metod przeprowadzania ankiet. Uczniowie szkolili się nazwajem odgrywając role respondentów, ankieterów i obserwatorów, a także wzięli udział w teleturnieju na temat wiedzy o badaniach ankietowych. Oczywiście najlepsi zostali uhonorowani nagrodami. Efekt był taki, że na nagrody zasłużyli wszyscy uczestnicy.

Czytaj dalej

Pierwsze spotkania konsultacyjne z gimnazjalistami za nami

spotkanie mpzp 001

W ubiegły piątek, 12 maja kilkunastoosobowa grupa ginmazjalistów Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku uczestniczyła w pierwszych warsztatach dotyczących świadomego planowania przestrzennego. Uczniowie zostali zaangażowani w jedną z technik konsultacyjnych, tak zwanego badania w działaniu. Prowadzącymi warsztat były dwie pracownice Urzędu Miejskiego w Chełmku Pani Anna Moskal i Pani Katarzyna Jakubowska, a wspierającymi Urząd Miejski w realizacji projektu Pani Magda Widuch oraz Pani Ewelina Romuzga pracujące w Centrum Doradztwa Strategicznego w Krakowie.

Czytaj dalej

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
42 8110 1023 2006 0300
1283 0009

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor