• monitoring powietrza   Kliknij w mapkę aby wejść na stronę    http://powietrze.malopolska.pl/prognozy/

baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner fundusze

baner dlugi pop

Program MOKSiR na wrzesień

2018.09.12. moksirZachęcamy do zapoznania się z wrześniowym programem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Propozycje ośrodka dostępne są po kliknięciu w link.

Szukamy nazwy dla żłobka

2018.08.24. zlobek
Na placu przy Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku trwają intensywne prace, związane z budową żłobka, w którym znajdzie miejsce 48 najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Budynek już wkrótce będzie gotowy, natomiast pierwsze maluchy zawitają do niego na początku przyszłego roku. Chcemy, aby na ich przybycie wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jak wiadomo takie placówki nie mogą się obejść bez swojej nazwy. Dlatego też zapraszamy Państwa do przesyłania pomysłów jak powinien nazywać się żłobek w Chełmku. Na Państwa zgłoszenia czekamy do czwartku 30 sierpnia 2018 roku. Można je przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Najciekawsze propozycje nagrodzimy upominkami gminy Chełmek. Zachęcamy do wzięcia udziału.

„Przynieśliśmy chleb chrupiący, pachnący polem...”

2018.08.17. dożynki
„Przynieśliśmy chleb chrupiący, pachnący polem,wypieczony z pierwszej mąki białej, wyrośnięty w starej dzieży. Niech smakuje wszystkim i niech będzie zawsze świeży. Połamiemy go w kawałki, posypiemy solą, niech to będzie nasz opłatek i zawita w każdym domu. Niech przyniesie nam dostatek, Boży owoc pracy naszych dłoni”. Dożynki to przepiękna tradycja, która wciąż kultywowana jest w naszej gminie. Także w tym roku najpierw mieszkańcy Gorzowa a kilka dni później Bobrka przynieśli do kościoła tegoroczne plony a później hucznie świętowali dobrą zabawą. Jak tradycja nakazuje nie zabrakło uczciwego dzielenia się chlebem, pokazów tanecznych i występów śpiewaczych w wykonaniu lokalnych zespołów, pięknych wieńców dożynkowych oraz zabawy tanecznej. Korzystając z okazji Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus w towarzystwie sołtysów poszczególnych sołectw nagrodził osoby, które poprzez swoją pracę szczególnie dbają o piękny wygląd naszych miejscowości. /Fotorelacja: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Wykaz zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2019 rok

Osiedla Nowe Miasto

1. „Przystań rodzinna – rowerki wodne i rekreacja”. W ramach zadania zaplanowano zakup rowerków wodnych, przystani i kapoków. Łączny szacunkowy koszt całkowity zadania opiewa na kwotę 43.368,00 zł.

2. „Pracownie w SZSP Nr 2 w Chełmku”. W ramach zadania zaplanowano stworzenie trzech pracowni: językowej, robotyki i sportowej. Łączny szacunkowy koszt całkowity zadania opiewa na kwotę 43.366,32 zł.

3. „Pakiet działań antysmogowych dla Osiedla Nowe Miasto Chełmek”. W ramach zadania zaplanowano zakup oczyszczaczy powietrza do SZS-P Nr 2, sensorów powietrza i wilgotnościomierzy oraz inwentaryzację zagrożeń smogowych z wykorzystaniem dronów pomiarowych. Łączny szacunkowy koszt całkowity zadania opiewa na kwotę 43.000,00 zł.

Osiedle Stare Miasto

1. „Malowanie korytarzy wraz z klatką schodową w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku”. W ramach zadania wykonane zostaną roboty malarskie na korytarzu (parter i I piętro) i klatce schodowej w SZS nr 1 w Chełmku. Łączny szacunkowy koszt całkowity zadania określony został na kwotę 26.680,00 zł.

2. „Pakiet działań antysmogowych dla Osiedla Stare Miasto Chełmek”. W ramach zadania zaplanowano zakup oczyszczaczy powietrza do 6 pomieszczeń przedszkolnych na terenie Starego Miasta, sensorów powietrza i wilgotnościomierzy oraz inwentaryzację zagrożeń smogowych z wykorzystaniem dronów pomiarowych. Łączny szacunkowy koszt całkowity zadania opiewa na kwotę 25.880,00 zł.

W/w zadania otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. Zadania zostaną poddane pod głosowanie.

Głosowanie będzie przeprowadzone w dniach od 8 do 12 października 2018 r. Dla potrzeb przeprowadzenia głosowania wyznaczony został punkt do głosowania:

-sala sesyjna w Urzędzie Miejskim w Chełmku.

Punkt będzie otwarty w godzinach pracy Urzędu tj.:
poniedziałek 7.30 – 15.30
wtorek 7.30 – 15.30
środa 7.30 – 15.30
czwartek 7.30 – 16.00
piątek 7.30 – 15.00

  Burmistrz Chełmka
Andrzej Saternus

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

2017.10.24.lisPowiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że zgodnie z pismem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w dniach od 27 września 2018 roku do 6 października 2018 roku na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
Wskazówki dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone immunoprzynęty do zwalczania wścieklizny u lisów
• W celu zwalczania wścieklizny u lisów zostanie zrzucona z samolotu oraz wyłożona ręcznie szczepionka w formie przynęty.
• Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt walca.
• W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Szczepionka zawarta w przynęcie po przegryzieniu przez lisa wytwarza odporność przeciw wściekliźnie.
• Przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisa.
• Prosimy nie dotykać i nie podnosić przynęt.
• Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych wolno żyjących.
• Przypadkowy kontakt człowieka z kapsułą zawierającą wirus szczepionkowy wymaga przemycia miejsc kontaktu wodą z mydłem i zgłoszenia się do lekarza.
• Podczas przeprowadzania szczepień nie wolno wypuszczać bez opieki psów i kotów.
• Przynęty ze szczepionką dopuszczone są tylko do szczepienia lisów.
• W przypadku kontaktów zwierząt domowych z przynętami należy skontaktować się z lekarzem.

Pierwszy dzwonek tuż tuż. Szkoły czekają na uczniów

2018.08.31. szkoly 1
Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku dla uczniów. Dla szkół jest to jednak czas intensywnej pracy, mającej na celu dalszą poprawę komfortu kształcenia nowych pokoleń. Przerwa letnia była okazją do realizacji niezbędnych remontów. Oświata jest jednym z obszarów, na które gmina Chełmek przeznacza największe fundusze. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać nie tylko z pięknych pomieszczeń, ale także nowoczesnego wyposażenia. „W tym roku nasz samorząd przeznaczył ponad 300 tysięcy złotych na wszystkie prace, wykonane w czasie przerwy wakacyjnej. Każdego roku staramy się przeznaczać jak największe fundusze, które służą poprawie komfortu nauki w poszczególnych placówkach. Dostrzegają to nie tylko rodzice i uczniowie, ale także rodzice. Cieszę się, że po raz kolejny udało się zrealizować ważne dla nas inwestycje w tym zakresie” - mówi Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. W miniony czwartek stan prac ocenili przedstawiciele Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Chełmku, którzy odwiedzili wszystkie nasze placówki oświatowe. Po zakończonych odwiedzinach uczestnicy wystawili bardzo dobrą ocenę. /Zdjęcia: Paweł Waligóra/

Czytaj dalej

Nowoczesna pompa ciepła ogrzeje siedzibę OSP oraz Domu Ludowego w Gorzowie

baner wfoś pompa www
W Gorzowie w budynku przy ulicy Kwiatowej 1, siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Domu Ludowego, prowadzone są prace związane z budową kolektora gruntowego pionowego oraz węzła cieplnego z pompą ciepła. Inwestycja ma na celu wymianę nieefektywnego starego pieca węglowego na odnawialne źródło ciepła, jakim jest pompa ciepła. Zastosowanie takiego rozwiązania przyniesie dwurodzajowe korzyści. Z jednej strony wykorzystujemy energię odpadową zawartą w odwiertach (czystą energię), a z drugiej efektywność uzyskania energii jest znaczna: stosunek energii otrzymanej do włożonej wynosi 5:1.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na 14 września 2018 roku.

Gmina Chełmek ponownie jednym z najmniej zadłużonych samorządów w Polsce

2018.08.22.rankign
W ostatnim czasie Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował ranking zadłużenia wszystkich 2478 gmin w Polsce, stworzony na podstawie danych z Resortu Finansów. W odniesieniu do rankingu z grudnia 2017 roku Gmina Chełmek zaliczyła awans z 2132 na 2204 miejsce w tym zestawieniu. W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na specyfikację tej klasyfikacji, gdyż najbardziej zadłużone gminy zajmują pierwsze miejsca (1,2,3 itd.), natomiast te najmniej zadłużone plasują się na miejscach odległych, powyżej 2000 (tak jak w naszym przypadku 2204). Zadłużenie naszej gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosiło zaledwie 195 złotych. Tym samym nasza gmina posiada najmniejsze zadłużenie w Małopolsce Zachodniej oraz jedno z najmniejszych w całej Polsce. Dla porównania najbardziej zadłużoną gminą, która zajęła 1 miejsce w rankingu, są Ostrowice, których zadłużenie na jednego mieszkańca 18 602 złote.
Dla lepszego zobrazowania sytuacji odwracając ranking można powiedzieć, że gmina Chełmek zajęła 274 (na 2478) miejsce w zestawieniu najmniej zadłużonych samorządów.
Cały ranking znajduje się tutaj.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć
Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (IV kwartał 2016 r.): 12 767
12 767

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2017 rok): 8 746 400,83 PLN
8 746 400,83 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria